Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України
 Жіночий консорціум України
Сумський державний університет

Метою даного дослідження було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах. Досягнення поставленої мети передбачало вирішення наступних завдань: - вивчити особливості оцінок учнями та вчителями рівня залучення дівчат та хлопців до різного роду заходів у навчальному процесі; - виявити особливості ставлення вчителів до дітей, що ґрунтується на ознаці статі у навчальному процесі; - вивчити оцінки учнями та вчителями рівня залучення дівчат та хлопців до різного роду заходів позашкільної діяльності; - оцінити, чи мають хлопці та дівчата рівні можливості обрати гуртки, спортивні секції у загальноосвітніх навчальних закладах; - виявити, чи існує проблема гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах і чи бачать її самі учні та вчителі; - визначити, які саме прояви опитані найчастіше відносять до гендерного насильства; - визначити найбільш прийнятні з токи зору опитаних учнів та вчителів шляхи вирішення проблеми гендерного насильства; - визначити найбільш прийнятні форми допомоги вчителям та учням у випадках проявів гендерного насильства. Враховуючи, що шкільне середовище є неоднорідним і гендерні питання по-різному сприймаються, усвідомлюються та проявляються серед молодших, старших школярів та у вчительському середовищі, дослідженням було передбачено охоплення декількох цільових груп: Учні (4-их, 7-их, 10-их класів) та вчителі шкіл, які працюють з даними цільовими групами. Вибіркове дослідження було проведено у Рівненській, Сумській та Черкаській областях у 2016 р. В кожній області (пропорційно у Рівненській, Черкаській та Сумській областях) було передбачено охоплення не менше 3-х шкіл (по дві школи у місті та одна – у селі). У кожній школі передбачалося опитування учнів трьох ланок шкільної освіти (молодша, середня та старша школи). Таким чином відбір респондентів здійснювався на 2-ох етапах: на першому – з 4 врахуванням географії та типу поселення (місто-село); на другому – з врахуванням шкільних ланок (учні 4-х, 7-х та 10-тих класів). Теоретична похибка вибірки не перевищує 5%. Дослідження виконано Сумським державним університетом на замовлення Всеукраїнської громадської організації «Жіночий консорціум України», в рамках проекту "Реалізація Конвенції ООН про права дитини", що реалізується спільно з Save the Children International за підтримки звіт здійснено за фінансової підтримки Уряду Швеції. Відповідальність за зміст лежить виключно на авторах. Уряд Швеції може не поділяти думки, висловлені в звіті.

Завантажити дослідження


Назад до списку видань

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.