Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми
 Жіночий консорціум України
Група дітей та молоді

Альтернативний звіт про впровадження Конвенції ООН про права дитини був підготовлений групою дітей. Звіт узагальнює рефлексії досвіду дітей, висловлених під час відвідування шкіл з прав дитини у період 2017‒2019 рр., та висловлені дітьми рекомендації до уряду України. Тут також використано дані дослідження «Голоси дітей», проведеного дітьми спільно із соціологами та правозахисниками (https://childrights.in.ua/Zvt_pro_dotrimannja_prav_ditini_v_Ukran_Golosi_Dtei).

Підготовку звіту супроводжували представниці Жіночого консорціуму України та організацій Коаліції «Права дитини в Україні», які впродовж останніх трьох років підтримують дітей у вираженні їхніх поглядів. Так, спільно з дітьми було підготовлено звіт про дотримання прав дитини в Україні «Голоси дітей» (2018 р.), діти взяли активну участь у моніторингу впровадження в Україні Лансаротської конвенції щодо онлайн-безпеки (2019). 

Група дітей кожен рік збирається разом для обговорення важливих питань. Між щорічними зустрічами поточні питання обговорюються онлайн. Інформація про можливості долучення до ініціативної групи дітей широко розповсюджується. В оголошеннях завжди наголошується, що участь у цій діяльності може взяти будь-яка дитина незалежно від етнічного походження, мови, особливостей розвитку, матеріального стану родини тощо.
Цей звіт відображає думки дітей щодо можливостей для реалізації їхніх прав та поваги до поглядів дитини в Україні.
Консультування під час підготовки цього звіту здійснювали експерти та експертки Коаліції «Права дитини в Україні» та Жіночого консорціуму України.

Звіт складається з таких розділів:

o Дискримінація

  • Повага до думки дитини і дискримінація за віком
  • Гендерні ролі
  • Етнічна і релігійна дискримінація

o Бідність
o Право на освіту

  • Рівні умови для навчання
  • Стрес та хвилювання у школі
  • Врахування думки дитини у школі
  • Булінг

o Право на приватність (батьки)
o Насильство і жорстоке поводження з дітьми
o Працевлаштування і трудова експлуатація дітей
o Дозвілля і відпочинок
o Безпека
o Медицина

 

Завантажити 


Назад до списку видань

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".