Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Захист прав дитини

Жіночий консорціум України докладає всі зусилля для викоренення всіх форм насильства щодо дітей.

 
Вважаючи це явище не припустимим, пріоритетним завданням Жіночого консорціуму України є профілактична робота, поширення ненасильницьких цінностей та проведення інформаційної роботи. В той же час, усвідомлюючи той факт що насильство це рух по колу наше завдання є перервати дане коло шляхом покращення якості послуг дітям, які зазнали насильства.
 
ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА
є пріоритетною діяльністю у викоренені насильства над дітьми. З цією метою Жіночий консорціум України проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо видів, форм, наслідків насильства над дитиною, в т. ч. образ, зловживань, відсутності піклування, недбалого і брутального поводження та сексуального насильства.
 
Виходячи з того, що дитина може зазнати насильства будь-де, вдома, в школі, на вулиці Жіночий консорціум України залучає спеціалістів різних галузей. Особливий фокус робиться на освітян та спеціалістів, які працюють в дитячих закладах і в соціальних службах.
 
Для визначення масштабів проблеми та потреб спеціалістів проводить дослідження. За результатами яких розробляє нові або адаптує вже існуючі профілактичні програми.
 
ПОКРАЩЕННЯ ЯКОСТІ ПОСЛУГ ДІТЯМ, ЯКІ ЗАЗНАЛИ НАСИЛЬСТВА
Жіночим консорціум України розроблено курси щодо соціально-психологічної реабілітації дітей, які зазнали насильства, та окремо сексуального насильства. Курси розраховані на дитячих психологів та соціальних педагогів, які працюють з дітьми.
 
Також здійснюється навчання різних спеціалістів, які працюють в одному дитячому закладі щодо реагування та вирішення ситуації насильства. Особлива увага зосереджується на ефективній допомозі дитині, потерпілій від насильства з розробкою індивідуального плану допомоги. Наразі впроваджується проект «реабілітаційних центрів»
 
ПОШИРЕННЯ НЕНАСИЛЬНИЦЬКИХ ЦІННОСТЕЙ ТА ПРОВЕДЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Жіночий консорціум України постійно бере участь у інформаційних заходах поширюючи інформацію про негативні наслідки насильства над дітьми.
 
Розробляє та проводить тренінги для дітей та молоді, що включають в себе навички мирного вирішення конфліктів, тощо. В рамках інших заходів, працюючи з працівниками дитячих заходів надає навички вирішення ситуації уникаючи традиційних методів покарання, в тому числі фізичного.
Виходячи з того, що дитина може зазнати насильства будь-де, вдома, в школі, на вулиці Жіночий консорціум України залучає спеціалістів різних галузей. Особливий фокус робиться на освітян та спеціалістів, які працюють в дитячих закладах і в соціальних службах.
 
ЖКУ сфокусовує свої зусилля на наступних ініціативах:
  • Вплив на державну політику щодо захисту дітей від насильства;
  • Підвищення кваліфікації персоналу навчальних закладів щодо подолання насильства в школі;
  • Робота з дітьми щодо попередження насильства;
  • Покращення якості соціальних та психологічних послуг дітям, які потерпіли від насильства та торгівлі людьми;
  • Вплив на державну політику в інтересах дітей;
  • Участь громадських організацій в розробці законодавства в інтересах дітей;
  • Об’єднання ресурсів громадських організацій, що працюють в інтересах дітей;
  • Впровадження Конвенції ООН про права дитини;
  • Інформування дітей про їх права;
  • Підтримка та розвиток учнівського самоврядування

ВНУТРІШНЯ ПОЛІТИКА ЗАХИСТУ ДИТИНИ

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо.
Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів.
Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.

 

 

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми