Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Ґендерна рівність на ринку праці – як досягти?

13 березня п.р. відбулось двадцять п’яте заняття громадського Університету правових знань, організованого Миколаївською облпрофрадою та відділенням Національної служби посередництва і примирення в Миколаївській області.

Для слухачів Університету – профспілкового активу галузей будівництва, торгівлі, охорони здоров’я, державних установ, соціальної сфери, морського транспорту, легкої промисловості, а також фахівців облпрофради та відділення НСПП – була висвітлена тема: «Ринок праці та ґендерні питання: механізми недопущення дискримінації».

Завідувач відділу з соціально-економічних питань Миколаївської облпрофради Анна Шарова визначила поняття дискримінації та її видів, у тому числі – за ознакою статі; висвітлила міжнародні стандарти викорінення дискримінації по відношенню до жінок; охарактеризувала національну правову антидискримінаційну базу, створену для досягнення паритетного становища жінок і чоловіків на ринку праці та в інших сферах життєдіяльності в Україні. Виступаюча відзначила, що попри наявність законодавчого підґрунтя щодо недопущення дискримінації за ознакою статі, прояви гендерної нерівності мають місце на ринку праці і в Україні, і в Миколаївській області.

За таких умов, дотримання ґендерно чутливої кадрової політики на підприємствах, а також активізація кар’єрних прагнень самих жінок стають завданням колективних переговорів та мають впроваджуватись, у рамках комплексного гендерного підходу, через колективні договори. Учасники заняття отримали практичні поради для профспілкової роботи у контексті забезпечення гендерної рівності, вміщені в інформаційний тематичний буклет.

Також усім присутнім було запропоновано тестування на визначення переваги жіночого або чоловічого начала у мисленні та стереотипах поведінки.
 


Джерело: www.fpsu.org.ua 15 березня 2014


Тегигендерна рівність,   рівність чоловіків і жінок,   гендерна нерівність,   ринок праці

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.