Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Історія пані Валентини!

 Стіни пішли тріщинами, в сараї завалилася стеля, вибиті вікна, – пані Валентина розповідає про те, як їхнє господарство понівечила російська армія. І додає –коли на початку війни російські військові їздили їхнім Новгород-Сіверським, було страшно. Але полишати місто не захотіла, та й родинні обставини не дозволили б того зробити: батьки не поїхали б стовідсотково, а на руках ще й дитина, з якою двічі на рік потрібно лежати в лікарні. А це чималі витрати, це певна програма, якої не можна переривати, а жодних гарантій в іншому місці вона не мала, тож залишилася вдома. Але на тих подіях жінка не зупиняється, оптимістична, натхненна, усміхнена – розповідає про справу, яку започаткувала і як планує її масштабувати. 

Перших перепілок жінка купила 9 років тому, тоді з цікавістю спостерігала, як з’являються на світ перші пташенята. Звісно, не все так гладко було, припускалися й помилок, бо допомагав лише чоловік, тоді ще не дуже дружили з інтернетом, тож робили все шляхом спроб і помилок. Але навіть таким шляхом зрештою вдалося досягти цифри – 300 перепілок. Саме стільки пані Валентина мала на початку великої війни. Але, зітхає жінка, тоді купити корм було складно, тож довелося частину птиці порізати, зосталося менше сотні. Курей, а їх теж вирощує жінка, залишили, якось вдавалося нашкребти бодай якихось їм харчів, голодними не сиділи, а от із кормом для перепілок була проблема. Утім, щойно випала нагода, пані Валентина почала відновлювати ту кількість, яку мала до початку повномасштабного вторгнення. А що їх відновлювати, – додає вона. Мабуть, цей оптимізм і допомагає жінці досягати тих цілей, які вона ставить перед собою.

Про грантовий проєкт Жіночого консорціуму Українипані Валентині розповіла знайома. Жінка не має власних коштів, щоб вкладати їх у необхідне обладнання, тож і подалася. Тепер за грантом має отримати автоклав, коптильню - для курятини і перепілок - та індивідуальний холодильник. Про кожну з цих речей жінка розповідає з неабиякою теплотою і вдячністю. Бо ж нині клієнти жінки – це друзі друзів і знайомих, прибуток невеличкий, практично все йде на корм для птахів. А нове обладнання дозволить планувати вже більшу кількість перепілок. Хоча вже жінка дуже щаслива, коли платить податки, це для неї важливо – розуміти: те, що робиш, комусь потрібно, приносить користь. 

Нині жінка мріє про власну марку, бо вона вкладає душу в те, що робить, їй навіть близькі кажуть, як вона поводиться з птицею – то справжня магія, Що перепілки, що кури немов дресировані в неї, – сміється пані Валентина. І ділиться власними планами: хоче орендувати приміщення, збільшити асортимент, кількість, загалом виходити на інший рівень. Ідей загалом з’являється чимало, приміром, можна робити з птиці тушонку чи коптити, бо м’ясо ж делікатесне і точно смакуватиме чималій кількості людей. Тим паче все в неї завжди свіже: яйця розбирають щодня і м’ясо планує заготовляти молоденьке. 

Щодо проєкту ЖКУ, то жінка каже, завдяки йому, крім обладнання, має тепер нові знайомства, більше спілкування і досвіду, адже багато звертала увагу на тих, хто як і вона подалися на грант - які в них проєкти, які ідеї, що можна й собі почерпнути з того, чим своєю чергою може поділитися сама. Пані Валентина додає - проєкт надихнув на нові ідеї, бо з’явилося оте відчуття - я це змогла! Отже, до снаги йінше. А ще каже – дуже важлива підтримка, для неї, зокрема, це її родина: чоловік і сини, про кращу годі і мріяти.

Нагадаємо, що реалізація ініціатив громад в межах проєкту має на меті не тільки допомогти громаді втілити свої ідеї, що покращать життя усім жителям, а й показати людям, що об`єднавшись, вони можуть робити своє життя кращим і комфортнішим. І як показали вже реалізовані проєкти це стає поштовхом для подальших ініціатив, які громади реалізують уже самостійно. Проєкт «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей» має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога, підтримка віддалених громад, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес.


Джерело: Жіночий консорціум України 01 жовтня 2024


ТегиУкраїна,   історія,   Історія

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.