Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Історії материнства у підлітковому віці

Щороку в світі приблизно 2 млн дівчаток до 15 років народжують дітей. Окрім ризику для здоров’я, це може змусити їх припинити навчання і вплинути на працевлаштування. Фотограф і режисер Пітер тен Хупен зустрівся із кількома такими підлітками.

Фотограф і режисер Пітер тен Хупен зустрівся із кількома підлітками-матерями напередодні конференції Women Deliver в Копенгагені щодо здоров'я, захисту прав і благополуччя дівчат і жінок. 14-річна Кея живе зі своїм 21-річним чоловіком Джахангиром, його родиною та двомісячним сином Рахімом у міських нетрях Бангладеш. Вони покохали одне одного і хотіли одружитись - попри волю батьків, коли Кеї було 13 років. Вона ледь не померла від втрати крові під час пологів. "Я була щаслива, коли вийшла заміж в 13 років," – каже Кея. "Я ходила в школу лише рік, тому що моя родина була така бідна", - розповідає дівчина, яка провела багато років удома, допомагаючи матері по господарству. Кея познайомилась із майбутнім чоловіком у своєму районі та "знала, що хоче вийти за нього заміж". "Я завагітніла через два місяці. Я хотіла мати дитину. Коли я вперше відчула перейми, я нікому не сказала, - каже Кея. - Моя свекруха запитала, чи мені погано - я сказала, що так. Вона з усіх сил намагалась допомогти мені народити, але не змогла це зробити. Потім прийшла моя мати та забрала мене до місцевої клініки".

 

15-річна Ана живе зі своєю чотиримісячною донькою Карен, батьками та двома сестрами в небезпечному районі великого міста в Колумбії. Вона завагітніла від свого хлопця у восьмому класі. Невдовзі він її залишив. На останньому триместрі вагітність Ани ускладнилась і їй терміново була потрібна медична допомога. "Коли я була на восьмому місяці вагітності, у мене був дуже високий тиск. Я прийшла у лікарню, вони одразу відправили мене до пологового відділення. Я не хотіла бути матір'ю, але коли Карен до мене усміхається, це щось прекрасне!" - каже вона.

 

 

 

 

 

15-річня Айса живе зі своєю 13-місячною донькою Фаті, матір’ю та двома сестрами у сільській місцевості в Буркіна-Фасо. Вона зазнала сексуального насильства з боку свого вчителя, внаслідок цього завагітніла. Вчителя згодом відсторонили від роботи на один рік. "Мені було 14 років, коли я завагітніла. Це було після іспиту в початковій школі. Я подзвонила своєму вчителеві, щоб дізнатися оцінки. Він отримав мій номер, продовжував дзвонити і попросив мене прийти, - каже Айса. - Я сказала, що не прийду. Одного дня він почав погрожувати мені і сказав, якщо я не прийду, у мене будуть проблеми. Я злякалась та прийшла, щоб отримати результати іспиту. Тоді він мене зґвалтував".

 

 

 

Останні п'ять років Еліанн живе з батьком, братами і сестрами в таборі для переселенців після землетрусу на Гаїті, що стався у 2010 році. Еліанн завагітніла від свого хлопця і була змушена залишити школу. Вона народила сина на сьомому місяці вагітності, але він невдовзі помер. "Я була на сьомому місяці вагітності, коли я відчула біль в нижній частині живота. За тиждень я вирішила поїхати в лікарню, щоб з’ясувати, що не так. Кожна лікарня, в якій я була, відмовляла мені, вони казали, що мій стан був дуже серйозним і дитина або я могли померти під час пологів", - каже дівчина.

 

 

 

 

15-річна Аміра живе зі своїми двома дітьми – Самер один рік, Амал - 12 днів, і з чоловіком у таборі для біженців в Йорданії. Вона змушена була припинити навчання у школі через війну в рідній Сирії. Аміра вийшла заміж у 13 років і народила двох дітей у лікарні у таборі. "Так важко доглядати дитину коли ти сама дитина. Наприклад, я не впевнена, що маю весь час носити дитину, - каже Аміра, - Крім того, я маю піклуватися про свого чоловіка. У мене немає вільного часу для себе. Мої діти вимагають набагато більше часу, ніж все домашнє господарство. Моя новонароджена дитина часто плаче. Інколи я не знаю, чому вона плаче. Вона просто плаче".

 

 

 

14-річна Маленга живе зі своєю донькою, батьками, другою дружиною батька і десятьма братами і сестрами у віддаленому селі в Замбії. Вона ходила до школи і хотіла стати лікарем, а потім її мати з’ясувала, що донька вагітна. "Бути матір'ю важко. У мене більше немає часу, щоб гратись. Я маю залишитися вдома, щоб піклуватися про доньку та прати підгузки. До того, як у мене з’явилась дитина, я зазвичай гралась та ходила, куди хотіла. Мені подобалося грати в футбол", - каже дівчина.

 

 

 

 

 

 

15-річна Поко живе зі своїм трирічним сином Тіга, батьками, бабусею та тіткою в міській місцевості в Буркіна-Фасо. Вона ледь не померла під час пологів. Її родина дуже бідна і не може платити, щоб Поко продовжила навчання. "Мені було 12 років, коли я завагітніла. У той час я нічого не знала про це. Якось хлопець, з яким я зустрічалась, захотів, щоб я прийшла до нього додому, - каже вона. - Я не знала навіщо, але він сказав, що ми зможемо спати разом, коли прийде ніч. Я прийшла туди, він мав зі мною секс. Це був мій перший раз".

 

 

 

 

 

15 річна Сандіва живе зі своєю дев’ятимісячною донькою Анною, чоловіком та його батьками у віддаленому селі Замбії. Коли вона завагітніла, то мала залишити школу та вийти заміж за батька своєї дитини. "Я досі не відчуваю себе готовою до материнства, тому що я не очікувала дитину зараз", - каже Сандіва. "До того, як завагітніти, я була в шостому класі. Я хотіла стати кухарем і працювати в місті. Тоді я зустріла хлопця, який був у дев'ятому класі, - розповідає Сандіва, - У нас не було стосунків, ми зустрілись приблизно п'ять разів - це все. Я була налякана, коли дізналась, що я вагітна. Коли дізнались мої батьки, вони відвезли мене у будинок чоловіка і просто там залишили. Я не хотіла туди йти, але вони змусили мене вийти за нього заміж". Конференція Women Deliver відбудеться у Копенгагені 16-19 травня. Всі фото Pieter ten Hoopen / Plan International / UNFPA
 


Джерело: ВВС Україна 17 травня 2016


Тегигендерна рівність,   права жінок,   підліткова вагітність

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.