Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Інтерв`ю з Іриною Бабенко. ГО "Жіночий інформаційно-консультативний центр"

У рамках проєкту «Розбудова потенціалу жіночих організацій для запобігання та захисту жінок та дівчат від гендерного зумовленого насильства», що реалізовується Жіночим консорціумом України за підтримки International Medical Corps та фінансування USAID, ми знайомимо вас із громадськими організаціями, державними службами, мобільними бригадами, притулками тощо, які працюють у сфері запобігання гендерно зумовленому насильству.
Знайомтеся, громадська організація ГО "Жіночий інформаційно-консультативний центр"інформаційно-консультативний центр що здійснює важливу діяльність в Житомирській області вже 22 роки.
Місія організації – сприяння розвитку громадянського суспільства шляхом утвердження рівності, прав, свобод та можливостей людини та громадянина України, і підвищення якості життя людей, особливо знедолених та вразливих верств населення.
Напрямки діяльності: права та соціальна робота: запобігання торгівлі людьми і домашньому насильству; розвиток громадянського суспільства: гендерна освіта, громадянська освіта, розвиток громадських ініціатив.
Як розповіла голова ГО - Ірина Бабенко – організація натепер здійснила вже понад 30 проєктів, у ній пройшли підвищення кваліфікації вже більш як сотня фахівців. Водночас через специфіку роботи спеціалісти часто не витримують, зокрема, як розповіла пані Ірина, в проєктах щодо роботи з жінками, які пережили насильство, вигоріли 16 психологів.
Нагальним для організації вкрай часто постає фінансове питання, і така відсутність ресурсів заважає роботі. Зокрема, немає грошової підтримки від держави, тож за відсутності фінансування від міжнародних партнерів членкині ГО змушені працювати як волонтери.
Показовим у цьому контексті є досвід організації притулку для жінок, які постраждали від домашнього насильства і сексуального рабства. Він функціював 13 років, до них зверталися жінки, часто з дітьми, яким треба було перебувати в безпечному місці певний час. Про важливість такого місця годі й казати, втім через неможливість утримувати його фінансово, притулок довелося закрити.
З чим найчастіше звертаються до них нині – дивіться у фрагменті інтерв’ю з пані Іриною Бабенко.

Джерело: Жіночий консорціум України 26 грудня 2022


Тегигромадські організації,   гендерно зумовлене насильство,   інтерв'ю

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми