Інтерв'ю з Тетяною Семікоп. Громадський Рух «Віра, Надія, Любов»
У рамках проєкту «Розбудова потенціалу жіночих організацій для запобігання та захисту жінок та дівчат від гендерного зумовленого насильства», що здійснюється Жіночим консорціумом України за підтримки International Medical Corps та фінансування USAID, ми і далі розповідаємо вам про громадські організації, мобільні бригади, притулки тощо, які працюють у сфері запобігання гендерно зумовленому насильству.
І сьогодні знайомимо вас із Громадським Рухом «Віра, Надія, Любов». Його створила ініціативна група психологів, юристів, медичних працівників і волонтерів ще 1996 року в Одесі. Метою Руху є захист прав соціально неадаптованих груп населення, профілактика ВІЛ / СНІД, формування основ здорового способу життя, освітня робота з молоддю, формування у неї лідерських якостей, запобігання торгівлі людьми, ідентифікація потерпілих, зокрема дітей, надання їм допомоги та підтримка. А ще - сприяння розвитку гендерної політики в Одеській області; формування лідерських якостей у жінок, досягнення доступу жінок до політики та прийняття рішень, інформаційна робота з кандидатками та депутатками.
Як розповіла Тетяна Семікоп, голова громадського руху, спочатку питання захисту жінок не було пріоритетним для організації. Утім, свого часу до громадського руху звернулися з проханням розробити пропозиції до закону України про попередження насильства у сім’ї. І коли перший закон був ухвалений, громадський рух відкрив реабілітаційний центр «Софія». Потім організація писала пропозиції до нового закону щодо попередження домашнього насильства.
І вже буквально пару кілька місяців тому організація відкрила центр для жінок, що постраждали від гендерно зумовленого насильства – «Вільна».
Нині до них найчастіше звертаються жінки ВПО по гуманітарну допомогу, соціальний і психологічний супровід, причому організація надає як групові, так і індивідуальні супроводження. Часто допомагають, зокрема, у разі домашнього насильства, ситуації торгівлі людьми чи спроб такої торгівлі. Дуже часто звертаються з інших областей, і завдяки тому, що організація тісно співпрацює з різними ГО по всій Україні, то перенаправляють, бо знають, хто може допомогти в кожному конкретному випадку.
На питання, що найбільше запам’яталося під час роботи, то пані Тетяна відповідає - всі випадки особливі. Утім, пригадує, коли в суді виграли складний багаторічний кейс завдяки тому, що склали правильний позов у суд, був чіткий юридичний супровід, і, як наслідок, перемога!
Сьогодні працювати складно - вимкнення електрики, перебої з інтернетом, зв’язком. Крім того, громадські організації зіткнулися з проблемою великої орендної плати. Проте організація знаходить вихід із ситуації, що склалася в країні, і повноцінно працює. Часто-густо доводиться і волонтерити, - розповідає пані Тетяна. І додає – час такий, чимало людей потребують допомоги, тож потрібна взаємопідтримка, взаєморозуміння і триматися разом, без цього ніяк.
Джерело: Жіночий консорціум України 30 сiчня 2023