Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Інтерв'ю з Тетяною Лазаревою. Жіночий кризовий центр «Гармонія»

 У рамках проєкту «Розбудова потенціалу жіночих організацій для запобігання та захисту жінок та дівчат від гендерного зумовленого насильства», що здійснюється Жіночим консорціумом України за підтримки International Medical Corps та фінансування USAID, ми і далі розповідаємо вам про громадські організації, мобільні бригади, притулки тощо, які працюють у сфері запобігання гендерно зумовленому насильству.

І сьогодні ми знайомимо вас із Жіночим кризовим центром «Гармонія», що працює в Запоріжжі з 2002 року. Про нього розповіла його керівниця – Тетяна Лазарева.

Центр був створений, щоб допомогти жінкам, які опинилися у скрутному становищі. Як розповіла пані Тетяна, до 2007 року «Гармонія» мала фінансування держави, проте опісля така підтримка завершилася. Були окремі проєкти, на які знаходили кошти, проте нині більше йдеться про волонтерську діяльність, оскільки Центр не має навіть свого приміщення. Утім попри все там досі працюють із жінками, які постраждали від насилля, переважно йдеться про психологічну допомогу. Якщо ж потрібен довший супровід, то в центрі працює перенаправлення, бо дуже часто ті, хто постраждав, не знають, куди звертатися і що робити.

Щодо жінок, які звертаються, то вони різного віку, зазвичай до 40 років, - розповідає пані Наталя. Часто трапляються випадки насилля з боку дітей, коли страждають літні жінки. Чимало також молодих мам із малими дітьми.

Важливим здобутком Жіночого кризового центру «Гармонія» є те, що свого часу він розробив обласну програму боротьби з сімейним насиллям, який прийняла обласна адміністрація. Саме після цього почалися важливі зміни щодо розв’язання проблеми насилля – на неї, зокрема, стали більше звертати увагу не лише соціальні служби, але й правоохоронці. Та й самі жінки стали більше дізнаватися про те, яким буває насилля, що часто це не лише про фізичне, але є психологічне, економічне насилля тощо.

Пані Тетяна наголошує: дуже важливо, щоб жінка була готовою мінятися, бо інакше змін не буде, зокрема і в суспільстві загалом.

Нижче пропонуємо уривок інтерв’ю з пані Тетяною Лазаревою.


Джерело: Жіночий консорціум України 16 сiчня 2023


Тегигромадські організації,   гендерно зумовлене насильство,   інтерв'ю

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми