Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Інтерв`ю з Тетяною Кострицею. ГО «Інноваційні соціальні рішення»

 У рамках проєкту «Розбудова потенціалу жіночих організацій для запобігання та захисту жінок та дівчат від гендерного зумовленого насильства», що здійснюється Жіночим консорціумом України за підтримки International Medical Corps та фінансування USAID, ми знайомимо вас із громадськими організаціями, мобільними бригадами, притулками тощо, які працюють у сфері запобігання гендерно зумовленому насильству. Уже з перших інтерв’ю з представниками таких організацій ми зрозуміли, яким важливим є інформування про їхню роботу, оскільки вони розповідають, які інформаційні кампанії проводять для того, щоб ті, хто потребує відповідної допомоги, змогли до них звернутися.

І сьогодні хочемо познайомити вас з однією з таких.

Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі ГО «Інноваційні соціальні рішення», яка працює в Хорошеві Житомирської області.

Роботу бригада розпочала 29 серпня 2022 р., утім, уже має чимало історій допомоги, складних випадків, випадків, коли допомога розтягнулася в часі, бо потребує уважного підходу.

Пані Тетяна Костриця, яка є керівником та психологом мобільної бригади, акцентувала увагу на приголомшливій статистиці України. Зокрема, за даними ООН, 600 жінок гине в Україні щороку в нашій державі від домашнього насильства, і лише кожна восьма звертається по допомогу. Мобільна бригада, попри короткий термін роботи, мала випадки різного виду насильства – фізичного, психологічного, економічного.

Щоб допомога була комплексною і повноцінною, мобільна бригада Хорошева налагодила роботу з Управлінням соціального захисту, Службою у справах дітей, лікарнями і з поліцією. Усе через те, що проблема насильства вкрай складна і потребує мобілізації зусиль на різних рівнях.

Натепер до мобільної бригади звертаються не лише щодо питань насильства, але й взаємин у родині, особливо, коли додому повертаються військові. Звертаються також внутрішньо переміщені особи, особливо старші люди, яким непросто організувати своє життя на новому місці.

Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, яка працює в Хорошеві Житомирської області, вже проводила масштабну кампанію задля обізнаності людей, що вони є, які послуги надають, куди звертатися тим, хто потрапив у складні обставини.

Нижче пропонуємо шматочок інтерв’ю з пані Тетяною Кострицею. Просимо поширювати інформацію, особливо для жителів Житомирщини, для яких може знадобитися ця інформація.


Джерело: Жіночий консорціум України 05 сiчня 2023


Тегигромадські організації,   гендерно зумовлене насильство,   інтерв'ю

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.