Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Інтерв'ю з Тамарою Огородовою. Проєкт «Єдність за майбутнє»

 У рамках проєкту «Розбудова потенціалу жіночих організацій для запобігання та захисту жінок та дівчат від гендерного зумовленого насильства», що здійснюється Жіночим консорціумом України за підтримки International Medical Corps та фінансування USAID, ми і далі розповідаємо вам про громадські організації, мобільні бригади, притулки тощо, які працюють у сфері запобігання гендерно зумовленому насильству. 

Сьогодні знайомимо вас із Запорізьким благодійним фондом «Єдність за майбутнє», що був створений 2004 року.

Як розповіла голова правління Тамара Огородова, поштовхом до його створення стало її стажування у США, де пані Тамара знайомилася з роботою неурядових організацій. Тоді було започатковано кілька проєктів, серед яких і «Єдність з майбутнє», що займався питаннями соціальної підтримки сімей, які перебувають у кризовому стані, захисту прав жінок і дітей, підтримки діяльності громадських організацій.

Один із основних напрямків нині – впровадження стандартів гендерної рівності і співпраця з органами місцевого самоврядування для організації і виконання державних програм, спрямованих на розвиток гендерної рівності, протидію гендерно зумовленому насильству. Крім того, фонд опікується питанням розвитку місцевого самоврядування, економічних реформ, важливим є також напрямок зміцнення місцевих громад.

Щодо цільової аудиторії фонду, то це, за словами пані Тамари, - жінки, родини з дітьми, соціально незахищені верстви населення. А ще - органи місцевого самоврядування, які здійснюють свої програми і виконують державні програми, спрямовані на впровадження гендерної рівності у громадах. Пані Тамара наголошує: розвиток демократичного суспільства неможливий без розвитку рівних можливостей для кожної людини - чи це чоловік, чи жінка, чи людина з інвалідністю. Що більше реалізується кожна людина, то розвиненіше суспільство.

У фонд звертаються по різну допомогу – грошову, консультативну, психологічну, юридичну, зокрема захист у судах потерпілих від гендерно зумовленого насильства. Що ж до пріоритетів, то тут, як у лікарні, зауважує пані Тамара, тобто за життєвими показниками. Потім пріоритет - збереження здоров’я, розвиток.

Про що ще під час інтерв’ю розповіла Тамара Огородова – дивіться в уривку нижче.

 


Джерело: Жіночий консорціум України 06 березня 2023


Тегигромадські організації,   гендерно зумовлене насильство,   інтерв'ю

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.