Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Інтерв'ю з Ольгою Ставицькою. Громадська організація «За розвиток»

 Проєкт «Розбудова потенціалу жіночих організацій для запобігання та захисту жінок та дівчат від гендерного зумовленого насильства», що здійснює Жіночий консорціум України за підтримки International Medical Corps та фінансування USAID, триває. Нагадуємо, у його рамках ми знайомимо вас із організаціями, державними службами, мобільними бригадами, притулками, які працюють у сфері запобігання гендерно зумовленого насильства.  

У Широківській громаді Запорізької області працює громадська організація «За розвиток». Створена вона була в лютому 2021 року. Напрямок роботи – розвиток жіночого лідерства.

Ми поспілкувалися з пані Ольгою Ставицькою, вона керує жіночим рухом у ГО «За розвиток». Під час інтерв’ю пані Ольга неодноразово наголошувала на важливості навчання жінок, проведення для них тренінгів та інших заходів, спрямованих на підсилення обізнаності щодо насильства. Пані Ольга каже, важливо, щоб жінки були впевненими в собі, знали свої права, були психологічно підкованими щодо цієї проблеми, тоді не доведеться працювати з ними як жертвами такого насильства. Нині її цільова аудиторія – переважно успішні жінки, яким надають усі інструменти, щоб вони потім працювали з тими, хто став жертвою насильства. Тобто йдеться про більше просвітницьку діяльність.

Утім, не лише просвітництво у полі зору ГО. До них звертаються жінки, які опинилися у складних ситуаціях, наприклад, матір, яка зазнавала насильства від сина, так само були і жінки, що страждали від чоловіків.

І тут пані Ольга порушує проблему стереотипів у нашій країні. Наприклад, хтось відмовляється від притулку, де може перебувати, поки ситуацію не вирішать, жінки кажуть, соромно йти у притулок. Часто люди не усвідомлюють, що мають психологічні проблеми, тож не звертаються по відповідну допомогу. Навіть більше – не розуміють, що такої допомоги потребують їхні діти. Тому дуже часто на сполох б’ють учителі, бо не впізнають учня/ученицю. Пані Ольга наголошує – останнім часом люди нехтують психологічну допомогу, бо вважають, що потребують лише матеріальної – продуктових чи гігієнічних наборів. Утім, це помилка – переконана пані Ольга. Проблему треба розв’язувати комплексно.

На жаль саме такі стереотипи, необізнаність часто стають на перешкоді наданню кваліфікованої допомоги, а ще – фінансовий ресурс.

Нижче пропонуємо уривок інтерв’ю з пані Ольгою Ставицькою, зокрема про особливості надання допомоги в сьогоднішній непростий час. 


Джерело: Жіночий консорціум України 28 грудня 2022


Тегигромадські організації,   гендерно зумовлене насильство,   інтерв'ю

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".