Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Інтерв'ю з Наталією Тітійовою. Громадська організація «Україна – час єднатися»

 У рамках проєкту «Розбудова потенціалу жіночих організацій для запобігання та захисту жінок та дівчат від гендерного зумовленого насильства», що здійснюється Жіночим консорціумом України за підтримки International Medical Corps та фінансування USAID, ми і далі знайомимо вас із громадськими організаціями, мобільними бригадами, притулками тощо, які працюють у сфері запобігання гендерно зумовленому насильству.

І сьогодні розповідь про ГО «Україна – час єднатися» Львівської області. Про її діяльність розповіла членкиня мобільної групи Наталія Тітійова – фасилітаторка, медіаторка, фахівчиня з розв’язання конфліктів.  

Пані Наталя працює за проєктом від Української гельсінської спілки з прав людини. Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну західні регіони України прийняли чимало внутрішньо переміщених осіб. Саме з ними найчастіше і працює мобільна група. За словами пані Наталії, робота триває з усіма категоріями, допомогу намагаються надати всім. І досі скарг на їхню роботу не було.

З чим звертаються найчастіше? Керівники прихистків потребують емоційного розвантаження, тож шукають співбесідників, які вислухають і зрозуміють. Бо стикатися доводиться з різними людьми, ситуації трапляються найнеочікуваніші, а реагувати на них конче необхідно. Одна з таких, згадує пані Наталя, виникла після серйозного конфлікту між жінками прихистку. Мало місце і насильство, через те, що до мобільної групи звернулися вже запізно, вирішувати ситуацію довелося екстрено. Є у прихистках і ті, хто потребують медикаментозного лікування, каже пані Наталя, проте живуть усі разом, що негативно впливає на всіх, бо такі ситуації потребують уваги і негайного вирішення.

Звертаються по допомогу до мобільної групи і волонтери, і основний запит – це вигорання. Робота 24/7 виснажує, забирає весь емоційний ресурс, і в таких випадках допомагає підтримка фахівців/фахівчинь.

По психологічну допомогу звертаються і внутрішньо переміщені особи. Переважно – це туга за рідним домом, за пам’ятними речами, рідними серцю краєвидами. Часто людям украй важко облаштуватися на новому місці, та й умови не завжди такі, що сприяють такому облаштуванню.

Пропонуємо подивитися уривок інтерв’ю з пані Наталією Тітійовою.


Джерело: Жіночий консорціум України 10 сiчня 2023


Тегигромадські організації,   гендерно зумовлене насильство,   інтерв'ю

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.