Інтерв'ю з Наталією Батраковою. Центр громадської активності "Синергія"
У рамках проєкту «Розбудова потенціалу жіночих організацій для запобігання та захисту жінок та дівчат від гендерного зумовленого насильства», що здійснюється Жіночим консорціумом України за підтримки International Medical Corps та фінансування USAID, ми і далі розповідаємо вам про громадські організації, мобільні бригади, притулки тощо, які працюють у сфері запобігання гендерно зумовленому насильству.
І сьогодні мова про Центр громадської активності «Синергія», що працює у Чернівцях із 1997 року. Про нього нам розповіла Наталя Батракова – виконавча директорка центру, в якому працює з 2014 року.
За словами пані Наталії, спочатку цільовою аудиторією Центру були підприємці, оскільки в час, коли він був створений, саме в цій царині було вкрай багато нерозв’язаних питань, прогалин у законодавстві, тож ця категорія громадян потребувала особливої уваги. Утім, із часом відбулися зміни, законодавство було уніфіковане, в підприємців виникало менше запитань.
Зважаючи на запити у суспільстві, 2014 року Центр розширив напрямки своєї діяльності і став жіночою організацією. Розпочалися проєкти, спрямовані на жінок, для жінок, для підтримки жінок, зокрема з підприємницького розвитку, лідерських якостей, просвітницькі проєкти. 2015 року Центр активно долучився, щоб відстояти виборчу квоту, а нині організація входить в Громадську експертну Раду з гендерних питань при МФО «Рівні можливості» у Верховній Раді України. Команда «Синергії» влаштовувала акції, перформанси, зокрема брала участь у заходах щодо ратифікації Стамбульської конвенції. Активно організація долучалася до акцій, що стосувалися пенсійної реформи, коли жінкам підвищували пенсійний вік
Пані Наталія наголошує, гендерний напрям був і раніше, проте саме з 2014 року почала відбуватися глибока аналітична діяльність, утвердження принципів гендерної рівності.
Цільова аудиторія Центру - жінки різних соціальних груп, різного віку, різні за місцем проживання, з 2014 року – також внутрішньо переміщені особи, переважно жінки з дітьми, жінки, які опинилися у складних життєвих обставинах, жінки, які зазнали різних проявів насильства. 2021 року Центр відкривав кризову кімнату для жінок, які зазнали насильства, щоб вони могли певний час перебути в безпечному місці, отримати певну допомогу, мати змогу облаштувати своє майбутнє.
Також команда Центру працювала з жінками, які виявили бажання бути самозайнятими чи розвивати свій бізнес, ідеться про підтримку в розвитку бізнес-ідей та отримання підприємницьких навичок.
Останнього року найбільша допомога для ВПО. І що важливо - організація активно працює в питанні протидії торгівлі людьми, безпечного працевлаштування, бо люди мають бути поінформовані, як уникнути ризикованих ситуацій. Адже дуже часто жінки в важкому психоемоційному стані їхали за кордон, а це означає неабиякі ризики.
Пропонуємо познайомитися з організацією трохи більше і переглянути уривок інтерв’ю з Наталією Батраковою.
Джерело: Жіночий консорціум України 01 лютого 2023