Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Інтерв'ю з Юлією Царевською. ВБО «Конвіктус Україна»

 У рамках проєкту «Розбудова потенціалу жіночих організацій для запобігання та захисту жінок та дівчат від гендерного зумовленого насильства», що здійснюється Жіночим консорціумом України за підтримки International Medical Corps та фінансування USAID, ми і далі розповідаємо вам про громадські організації, мобільні бригади, притулки тощо, які працюють у сфері запобігання гендерно зумовленому насильству.

Уже 15 років в Україні працює організація «Конвіктус Україна», їхня місія – формування здорового, безпечного, толерантного суспільства через упровадження інноваційних проєктів, моделей, послуг у соціальній сфері та системі громадського здоров’я. Одним зі стратегічних напрямів організації є розвиток економічної незалежності жінок, протидія насильству та забезпечення гендерної рівності.

Як розповіла менеджерка проєктів організації Юлія Царевська, їхня команда працює з постраждалими на базі притулків, шелтерів, центрів. Також із людьми, які вже перебувають у закладах і постраждали від гендерно зумовленого насильства. З тими, хто має високі ризики або страждає від насильства і не перебуває в жодному закладі і навіть не просить допомоги; а ще з тими, хто вже став жертвою, проте не ідентифікуються. Пані Юлія розповідає – є жінки, які живуть у хронічному насильстві роками і не мають жодних важелів впливу, зокрема економічних. Наприклад, жінка була в декреті (і не одному), є такі, що не мали навіть змоги навчатися.

Щодо запитів, то найчастіше звертаються з тим, що стосується матеріального забезпечення, а також щодо майбутнього працевлаштування. Бо найчастіше причиною того, що жінка повертається до кривдника, є те, що сама вона не може влаштувати свого життя. До речі, команда має досвід, коли клієнти, пройшовши шлях терапії, стають їхніми працівниками, працевлаштовують зокрема і ВПО.

Нині доводиться працювати без вихідних і відпусток, проте конкретні результати надихають рухатися далі і не зупинятися. Пані Юля каже, додають сил реальні зміни, наприклад, коли громади завдяки співпраці з ними відкривають притулок. І особливо гріють душу ті випадки, коли люди розривають коло насильства, виходять із притулку і працевлаштовуються.

На запитання про пріоритет, пані Юля відповіла, що організація йде від потреб людей, а вже в останню чергу – адміністративні питання.

Що ще розповіла Юлія Царевська – дивіться в уривку інтерв’ю.


Джерело: Жіночий консорціум України 08 лютого 2023


Тегигромадські організації,   гендерно зумовлене насильство,   інтерв'ю

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".