Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Інтерв`ю з Анною Скляровою. Громадська організація «Позитивні жінки»

 У рамках проєкту «Розбудова потенціалу жіночих організацій для запобігання та захисту жінок та дівчат від гендерного зумовленого насильства», що здійснює Жіночий консорціум України за підтримки International Medical Corps та фінансування USAID, ми знайомимо вас із організаціями, державними службами, мобільними бригадами, притулками, які працюють у сфері запобігання гендерно зумовленого насильства.

Громадська організація «Позитивні жінки» була створена на початку 2011 року. Її членкині об'єдналися для того, щоб жінки, які живуть із ВІЛ в Україні, могли вільно, без бар'єрів та обмежень, реалізовувати свої права та можливості, а також почувати себе захищеними від стигми, дискримінації та насильства.

Як розповіла голова організації «Позитивні жінки» (Чернівці) Анна Склярова, під час війни довелося дуже переформатувати свою роботу, оскільки нині жінки звертаються по різну допомогу. Насамперед організація намагається працювати щодо забезпечення базових потреб, оскільки коли нема найнеобхіднішого, то дуже важко думати про щось інше. Утім, пані Анна наголошує, що у жінок свої базові потреби, і помилково думати, що якісь суто жіночі предмети гігієни абощо – не на часі.

В організації вже чимало випадків, коли доводилося допомагати не лише Віл-позитивним жінкам, наприклад, підтримували багатодітних мам, які тікали від війни. Допомогли жінці виїхати за кордон, яка рятувалася від чоловіка-кривдника. Доводиться працювати часто цілодобово, особливо після 24 лютого, коли зволікання може коштувати чийогось життя.

Утім найчастіше до організації звертаються по медичну допомогу: потрібні ліки, послуги окремих медичних фахівців, серед яких часто запитують про гінекологів, а також зріс запит на психотерапевтів, зокрема для дітей. Є постійний запит від ВІЛ-позитивних мам, які народили, проте оскільки вони не можуть годувати дітей грудьми, то потребують молочних сумішей, які особливо тепер знайти вкрай важко.

Наостанок інтерв’ю пані Анна висловила сподівання, що державні структури нарешті почнуть співпрацювати з громадськими організаціями, бо це вкрай важливо для підвищення ефективності їхньої роботи.

Нижче пропонуємо уривок інтерв’ю з пані Анною Скляровою.

 


Джерело: Жіночий консорціум України 02 сiчня 2023


Тегигромадські організації,   гендерно зумовлене насильство,   інтерв'ю

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.