Інтерв'ю з Анною Крамар. «Клініка дружня до молоді»

У рамках проєкту «Розбудова потенціалу жіночих організацій для запобігання та захисту жінок та дівчат від гендерного зумовленого насильства», що здійснюється Жіночим консорціумом України за підтримки International Medical Corps та фінансування USAID, ми і далі розповідаємо вам про громадські організації, мобільні бригади, притулки тощо, які працюють у сфері запобігання гендерно зумовленому насильству.
У Сумах працює відділення медико-соціальної допомоги «Клініка дружня до молоді» на базі «Сумської міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди». Там безоплатно надають медичну допомогу підліткам віком 14-18 років та молоді віком до 24 років. Це може бути як особисте звернення, так і направлення центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інших лікувально-профілактичних закладів установ.
У клініці панує атмосфера доброзичливості, добровільності, доступності – розповіла нам соціальний педагог клініки – Анна Крамар. У закладі підлітки та молодь можуть сподіватися на підтримку і допомогу, яку нададуть анонімно та безкоштовно. Підліткове відділення клініки рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ), основними принципами якого є добровільність, доброзичливість, доступність, конфіденційність, анонімність та неосудливий підхід до відвідувача. Серед завдань Клініки дружньої до молоді – надання інформаційно-консультативних послуг підліткам та молоді з питань збереження здоров’я. Профілактика інфекцій, які передаються статевим шляхом, особливо ВІЛ-інфекції, незапланованої вагітності та ризикованої поведінки; збереження репродуктивного здоров’я та підготовка до усвідомленого батьківства. Діагностика та лікування захворювань репродуктивної системи. Комплексний супровід відвідувачів КДМ, які, крім медичних, потребують психологічних, соціально-педагогічних та юридичних послуг на всіх етапах роботи з ними (за необхідності).
Пані Анна проводить індивідуальні консультації, онлайн-консультації, відповідає на запитання в інстаграмі, проводить освітні тренінги – лекції та бесіди. За її словами, найважливіше в діяльності – відчуття, що можу бути корисною, сам момент допомоги. І це дуже помітно під час безпосереднього спілкування, під час інсайтів відвідувачів тренінгів. Коли кажуть – це цікаво і потрібно в житті. Коли в них з’являється розуміння того, де є здорові взаємини, а де їх немає, у чому полягає різниця між конфліктом і насильством. Як із конфлікту не впадати в насильство. І така просвіта вкрай важлива, особливо зважаючи на дані останніх досліджень, які засвідчують, що просвітництво саме в певному віці може знизити рівень насилля, адже молодь у віці від 20 до 35 років краще його ідентифікують, аніж люди старшого віку.
Пані Анна розповідає – досі існує проблема бар’єру звернутися по допомогу, тож важливо його долати. Як не менш важливо, щоб підлітки, молодь знали, куди вони можуть звернутися.
Радимо подивитися уривок інтерв’ю з Анною Крамар, яка представила «Клініку дружню до молоді».
Джерело: Жіночий консорціум України 23 сiчня 2023