Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Єгипетські бізнесвумен хочуть рівності з бізнесменами

Кожен день єгиптянка Ракійя ар-Раві ходить з банку в банк в пошуках кредиту для бізнесу, який планує почати. Ця жінка у віці «трохи за 30» отримала ступінь МВА в Каїрському університеті і зараз планує свій бізнес з маркетингу сировини і напівфабрикатів для легкої промисловості та поставки таких виробів в мережі роздрібної торгівлі.

Однак з кредитуванням справи просуваються вкрай туго, незважаючи на те , що Ракійя готова надати необхідні гарантії і має детально розроблений бізнес-план.

«Я завжди чую однакове твердження про те, що підприємець повинен гарантувати виплати за кредитами, у разі провалу його бізнес-проекту», - каже підприємниця і додає, що подібного роду відмовки є ні що інше , як прояв недовіри до жінок-підприємиць в умовах традиційного єгипетського суспільства, що базується на домінуванні чоловіків.

Згідно з останніми дослідженнями Світового Банку, регіон Близького Сходу та Північної Африки зазнає серйозних труднощів через те, що жінкам- підприємцям відмовляють у фінансуванні їх проектів, які можуть внести реальний внесок в економічне зростання цих країн. Світовий банк при цьому рекомендує створення фінансових продуктів спеціально для жінок.

«Хоча правові та регулюючі норми банків для всіх однакові і ніяк не пов'язані з гендерною приналежністю, і банки мають право вимагати лише фінансові гарантії, пропорційні сумі виданого кредиту, в реальності виходить, що від них вимагають додаткових гарантій від спонсорів, якими неодмінно повинні бути чоловіки», - говорить Махмуд Сеїф, викладач одного з єгипетських економічних коледжів.

Через це багато жінок змушені реєструвати свій бізнес на кого-небудь з чоловіків - членів їхніх сімей.

Єгипетські жінки-підприємниці активно працюють у сфері виробництва і роздрібних продажів одягу, меблів, ювелірних прикрас. Багато бізнесвумен поєднують активний бізнес з не менш активною доброчинністю.

Невелика частина єгипетських ділових жінок очолює підприємства в таких галузях як нафтохімія, деревообробка, зовнішня торгівля, туристична і готельна діяльність.

За словами Мохіеддіна аль-Адаві, представника торгово-промислової палати Єгипту, важко виділити обсяг вкладу в єгипетську економіку жінок, оскільки окремої статистики «жіночого» бізнесу в країні не ведеться.

Сьогодні існує два жіночих підприємницьких об'єднання - Єгипетська асоціація ділових жінок і Асоціація ділових жінок за розвиток, які планується об'єднати в одну.


Джерело: islamnews.ru 10 вересня 2013


Тегиправа жінок,   жінки у бізнесі,   Єгипет

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.