Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

«Спільна творчість задля зближення та відновлення»: арт-терапія для жителів Сумщини

 Село Верхня Сироватка на Сумщині особливо відчуло на собі важкий чобіт російського солдата. Колони ворожої техніки, обстріли з артилерії – це те, що пережили його мешканці. Нині в селі знову майорить український прапор, а люди досі оговтуються від того жаху, який принесла російська армія.

21 квітня 2023 р. в селі відбувся захід «Спільна творчість задля зближення та відновлення», провела його команда «Жіночого Консорціуму України» / Сумський центр підтримки сімей / Хаб, КЗ «Публічна бібліотека Верхньосироватської сільської ради» у рамках проєкту «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» за підтримки ERIKS Development Partner (Швеція).

Цей арт-терапевтичний захід мав на меті допомогти людям відновитися після стресу, зокрема, розвинути здатність упоратися з агресивністю, що виникає після стресу чи внаслідок складних життєвих обставин.

Його учасники – діти ВПО та їхні батьки – виконали кілька терапевтичних вправ, зокрема, «Малюємо настрій», «Кактус» та «Чан настрою».

Під час першої вправи діти та їхні батьки ділилися своїм настроєм, зокрема малювали образ, що його символізує. Це дозволяє зняти емоційне напруження, формувати позитивний образ Я та проаналізувати актуальний стан дітей.

Друга вправа дозволила глибше дослідити емоційно-особистісну сферу учасників, чи є в них агресія, куди і на що вона спрямована та якої інтенсивності. Дітки охоче за власним уявленням малювали кактуси, а потім удосконалювали їх пластиліном. Після цього кожен з учасників створив розповідь про свій кактус, відповідаючи на запитання: «Цей кактус домашній чи дикий?»; «Цей кактус сильно колеться? Його можна помацати?»; «Кактусу подобається, коли за ним доглядають, поливають, удобрюють?»; «Кактус росте один або з якою-небуть рослиною по сусідству? Якщо зростає з сусідом, то, яка це рослина?»; «Коли кактус підросте, то, як він зміниться (голки, обсяг, відростки)?».

Після арт-терапевтичних вправ кожен учасник мав змогу повторно намалювати свій настрій. Вправа «Чан настрою» - це про те, як важливо підтримувати позитивний настрій, людяність, доброту, це спонукання до світлих і добрих думок, до оптимістичного погляду на себе, своє теперішнє і майбутнє, на світ загалом.

Наприкінці заходу ці родини отримали приємні пакунки, в них – продуктові та санітарно-гігієнічні набори. Треба сказати, що їхній вміст неабияк потішив місцевих.

Усі учасники зосталися задоволеними проведеним заходом, про що свідчить наше опитування по його завершенні. Батьки дякували, що їхні дітки мали можливість хоча б кудись вийти та взяти участь у заході, що не лише корисний для психоемоційного стану, а ще й виявився для них таким цікавим! Батьки кажуть – настрій неабияк поліпшився, тож висловлювали зацікавленість, щоб такі заходи проводили частіше!

Ми і далі працюємо над тим, щоб забезпечувати нагальні потреби вразливих категорій як програмами гуманітарної підтримки, так і заходами задля психологічної підтримки та корекції. Тож стежте за нашими новинами!


Джерело: Жіночий консорціум України 27 квiтня 2023


Тегидопомога,   творчість,   відновлення,   арт-терапія

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".