«Мовчазні книги» як інструмент саморозвитку

«Мовчазна книга» - це книга, що складається з кількох основних елементів: малюнків у чіткій послідовності і хоча б одного головного героя. На перший погляд може здатися, що це звичайний комікс. Але це зовсім не так! Комікс розповідає вам конкретну історію конкретних героїв, яких вигадують автори і закладають у них конкретні смисли.
«Мовчазні книги» розповідають історію без слів, і кожен читач, спираючись на образи і картинки, створює свої сенси і змісти.
Кожна людина має свою власну інтерпретацію картинок, тому одну й ту саму «мовчазну книгу» кожен «прочитає» по своєму.
Не дуже зрозуміло? Ось приклад. Лише дві сторінки з «мовчазної книги». Яку історію ви бачите, тобто читаєте?
Книги без слів - прості інструменти, за допомогою яких педагог а також багато інших спеціалістів, які працють з дітьми, можуть конструктивно супроводжувати дитину на шляху до зміцнення власної ідентичності, допомагає їй виражати свої страхи, занепокоєння, надії та бажання, а також стимулює її розповідати про себе в контекстах, де ідеї та почуття важко висловити словами. Але вони цікаві та корисні не тільки для дітей і педагогів, а й для дорослих, які прагнуть саморозвитку.
Дослідження показують, що книги без слів полегшують вираження емоцій та власних думок у непрямій та абстрактній формі, дають впевненість та надію на майбутнє і багато іншого.
А у ситуаціях збройних конфліктів і насильства «мовчазні книги», зокрема, розповідають про важливість прийняття та оцінки як позитивних, так і негативних аспектів реальності і самих себе.
Начитися читати а також створювати «мовчазні книги» ви можете відвідавши онлайн-курс, що проходить в межах проєкту «Синергія дитинства задля дитинства», який Жіночий консорціум України реалізує за підтримки БІСЕ (Міжнародне католицьке бюро у Франції).
Мета курсу - ознайомити працівників освіти з одним із універсальних та дієвих інструментів підтримки дітей у час війни.
Джерело: Жіночий консорціум України 16 березня 2023