«Коло щасливих» в Обухові: юридичний захист інтересів жінок
Паралельно з різноманітними активностями, тренінгами і заняттями у проєкті «Коло щасливих» відбувається потужна робота психологів та юристів. І вона вже дає свої результати.
Як розповіла юристка простору «Коло щасливих» в Обухові Надія Шетанкова, на зустрічах із жительками громад Київщини, де мешкає багато переселенок, вона розповідає про свій досвід звернення до Європейського суду з прав людини з позовами про відшкодування вартості втраченого через війну майна.
Як результат – одразу кілька жінок звернулись до юристки «Кола щасливих» з проханням допомогти подати такі позови. На цей момент вже підготовлено і подано в ЄСПЛ два позови на відшкодування втраченого майна від жінки з Маріуполя, яка через війну втратила будинок і квартиру. Ще шість аналогічних позовів від мешканок Донецької та Луганської областей у процесі підготовки.
За словами Надії Шетанкової, перспективи цих справ хороші, бо як зазначають європейські юристи, вперше за свою 50-річну історію ЄСПЛ вирішив приймати такі позови і вірогідність отримати компенсації у них є високою. Відповідачем у справах є «держава рф» і виплати будуть здійснюватися за рахунок відповідача.
Надія Шетанкова також розповіла про ще два юридичних процеси, які вона супроводжує, один з яких успішно завершився, а інший просувається у бік позитивного вирішення.
Зокрема, до неї звернулась переселенка, якій державна виконавча служба заблокувала рахунок, на якій жінка отримувала соціальні виплати як переселенка. Юристка проєкту спочатку звернулась на урядову гарячу лінію, а потім допомогла жінці скласти відповідного листа. Зараз рахунок розблокували.
Ще одна історія – про допомогу жертві домашнього насильства. До юристки проєкту звернулася мешканка Київської області, громадянка Білорусі. Впродовж багатьох років вона потерпала від насильства з боку свого чоловіка. Коли спробувала вирватись з жахливого кола, той вкрав у неї всі документи. Як результат – жінка не могла влаштуватись на роботу, і двох дітей довелось віддати у патронатну сім`ю. Юристка проєкту звернулась до уповноваженого з прав людини та у міграційну службу. Зараз справа перебуває у процесі відновлення документів жінки та повернення дітей до матері.
Нагадаємо, що проєкт «Коло щасливих. Простір для жінок і дівчат» Жіночий консорціум України реалізує у співпраці та за підтримки Norwegian People`s Aid (Норвезької Народної Допомоги). Безпечні простори для жінок, дітей та дівчат-підлітків створені у м. Обухів Київської області та смт Пісочин Харківської області. Простори дають можливість відвідувати майстер-класи, тренінги та спортивні заходи, отримати різноманітні консультації, допомогу та підтримку, змістовно проводити своє дозвілля у приємному товаристві.
Джерело: Жіночий консорціум України 16 червня 2023