Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

«Гендерна рівність це і про чоловіків, і про жінок» — лідерка Жіночого ветеранського руху Андріана Сусак

Гендерна рівність у лавах Збройних Сил — це не про те, щоб хтось мав більше преференцій, а хтось, навпаки, зазнавав утисків у правах. Це про рівні права й можливості для всіх, щоб кожному військовослужбовцю, незалежно від статі, було однаково комфортно у службі нарівні з іншими.

Саме тому питання гендерної рівності, питання рівних прав і можливостей є одним з наріжних каменів в організаційній культурі Збройних Сил України.

Зміни та осучаснення організаційної культури українського війська — це той процес, що гарантує боєздатність армії та авторитет Збройних Сил як однієї з основ державності.

Саме цим питанням присвячено міжнародну конференцію Modus Initiative, організовану, зокрема, Генеральним штабом ЗСУ та фондом «Повернись живим». Мета заходу — ініціювання позитивних змін в організаційній культурі Збройних Сил на засадах рівності військовослужбовців.

Своїми враженнями про те, що зроблено, і те, що хотілося б бачити й надалі, поділилась активна учасниця Революції Гідності, доброволиця та ветеранка російсько-української війни, лідерка Жіночого ветеранського руху Андріана Сусак.

Передусім вона зазначила, що є багато перемог у напрямку інтеграції гендерної рівності у Збройних Силах України.

— Це впровадження бойових посад і доступ до освіти, — акцентувала Андріана Сусак. — Сьогодні дівчата й жінки можуть служити в армії на бойових посадах. Також дівчата можуть вступати у військові ліцеї, ставати офіцерками й будувати військову кар’єру.

Як позитивні зміни Андріана Сусак відзначила той факт, що у порівнянні з 2014 роком чисельність жінок в українській армії значно зросла.

— Україна нині входить у першу десятку країн за кількістю жінок-військовослужбовиць у Збройних Силах, — сказала вона.

Зупинилась ветеранка й на проблемних питаннях. Так, вона зауважила, що потрібно побудувати інфраструктуру та впровадити професійний рекрутинговий відбір в армію як чоловіків, так і жінок. Адже гендерна рівність, за її словами, це і про чоловіків, і про жінок.


Джерело: armyinform.com.ua 27 сiчня 2022


Тегигендерна рівність,   жінки в армії,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.