Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Зустріч представників Обласних військових адміністрацій та Жіночого Консорціуму України

 11 листопада 2022 року команда Жіночого консорціуму України у співпраці та за підтримки Міжнародного комітету з порятунку (IRC-ЕСНО) провела онлайн-зустріч (фокус-групу) з представницями/представниками департаментів соціального захисту Київської, Дніпропетровської, Сумської, Житомирської, Чернігівської, Хмельницької та Полтавської обласних військових адміністрацій.

Під час зустрічі обговорили виклики та позитивні приклади реагування та вирішення проблемних питань щодо надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, родинам із дітьми, літнім людям, людям з інвалідністю. Причому йшлося не лише про ВПО, а й тих жителів громад, які приймають внутрішньо переміщених осіб.

Керівники обласних департаментів соціального захисту поінформували про свою політику і практику надання необхідних послуг на обласних рівнях: забезпечення продуктами харчування та санітарно-гігієнічними речами, забезпечення тимчасовим і постійним житлом, медикаментами; надання медичних та освітніх послуг. 

Окреме питання - забезпечення роботи інтернатів для дітей, осіб з інвалідністю, літніх людей і надання стаціонарного догляду. А також, належне функціонування реабілітаційних установ.

Було підкреслено, що нині катастрофічно не вистачає фахівців для соціальної роботи, адже потреб, які вимагають невідкладного реагування, більшає. Причому, з багатьма з проблем соціальним працівникам доводиться стикатися вперше, а це означає, що є потреба у підвищенні їхньої кваліфікації, яку потрібно проводити постійно.

Як зауважили представники ОВА, велику допомогу у роботі соціальних служб надають міжнародні та громадські організації, місцеві активісти та волонтери.

Працівники департаментів неодноразово підкреслювали, що на першому плані стоїть людина. І тут важливу роль відіграють голови територіальних громад, бо саме вони безпосередньо спілкуються з людьми, які потребують допомоги.

Під час зустрічі йшлося і про позитивні моменти. Наприклад, у деяких прифронтових громадах, які прийняли людей із найбільш постраждалих територій, людей, які втратили практично все – від домівок до бізнесу – за підтримки обласних відділів економічного розвитку і соціального захисту ВПО отримали допомогу не лише для відновлення житлових умов, а й для відновлення підприємницької діяльності.

І що дійсно вразило та викликало величезну повагу – те, що представники ОВА, а це, переважно, жінки, не скаржаться, а, навпаки, на запитання: «А як вам працюється в таких складних умовах?», відповідають: «Нас найбільше турбує, як почуваються ВПО, та інші вразливі категорії громадян, щоб у них були тепло, світло і вода. А ми загалом почуваємося нормально, як для військового стану».

Надалі Жіночий консорціум України планує провести виїзні фокус-групи з громадськими активістами і представниками надавачів послуг міських органів влади у 8 областях України.

Результатом таких зустрічей буде складено мапу соціальних послуг підчас військової кризи в Україні.


Джерело: Жіночий Консорціум України 17 листопада 2022


ТегиУкраїна,   допомога,   війна,   обговорення,   зустріч

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.