Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Знайомство зі спілкою "Позитивні жінки. Суми"

 У рамках проєкту «Розбудова потенціалу жіночих організацій для запобігання та захисту жінок та дівчат від гендерного зумовленого насильства», що здійснюється Жіночим консорціумом України за підтримки International Medical Corps та фінансування USAID, ми і далі розповідаємо вам про громадські організації, мобільні бригади, притулки тощо, які працюють у сфері запобігання гендерно зумовленому насильству.

Сьогодні – знайомство зі спілкою "Позитивні жінки. Суми", про неї розповіла очільниця - Марина Коротенко (Чабан). Команда «Позитивні жінки» об'єдналася для того, щоб жінки, які живуть з ВІЛ в Україні, могли вільно, без бар'єрів та обмежень реалізовувати свої права та можливості, а також почувати себе захищеними від стигми, дискримінації та насильства. Щоб в Україні був безперешкодний доступ до послуг жінок з уразливих до ВІЛ груп, розвиток організаційної спроможності, адвокація, захист прав і залученість.

Ідея створення такої організації з'явилася ще 2011 року. Спочатку це була ініціативна група жінок, які представляли 22 українські міста, нині ж - організація має 20 регіональних представництв в Україні. Як розповіла пані Марина, їхня цільова аудиторія - це ВІЛ-позитивні жінки. Натепер команда реалізовує два проєкти, спрямовані на протидію насильству - це "Лідерство жінок у відповідь на епідемію ВІЛ" та "Посилення ролі параюристів ключових спільнот, вразливих до ВІЛ у протидії гендерно обумовленому насильству".

На запитання, з чим нині найчастіше звертаються, пані Марина відповідає: це консультації "рівний рівному", з питаннями щодо лікарських препаратів та питаннями щодо лікування, гуманітарної допомоги, отримання консультації психолога, гінеколога тощо. В організації діє система перенаправлень, тож ті, хто потребує допомоги, яка не входить у поле діяльності «Позитивних жінок», точно не лишаються сам на сам із власними проблемами.

«Роботи багато, але результат надихає - розповідає пані Марина. - Надихають - самі жінки, коли спілкуються, знаходять вихід із важких ситуацій та розривають коло насильства, коли вони відкриваються, починають радіти, дивляться інакше на ситуацію. І починають нове життя»!

Світлини зі сторінки "Позитивні жінки. Суми" у Фейсбуці https://www.facebook.com/PwSumy


Джерело: Жіночий консорціум України 20 лютого 2023


ТегиСуми,   знайомство,   позитивні жінки

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми