Заняття з подолання освітніх втрат та інші активності на Сумщині

Команда Сумського хабу проєкту «Допомога, відновлення, відбудова для дітей та України, про яку вони мріють. Частина III» активно розгортає роботу за новими напрямками проєкту. Уже розпочались заняття дітей з тьюторами, а кейс-менеджери збирають інформацію про дітей, яким сьогодні найбільше потрібна підтримка.
Нещодавно тьюторки проєкту провели заняття «Міжкультурна комунікація: Толерантність, повага до різноманітності, глобальне мислення під час віртуальної подорожи до Мексики». Його метою було подолання освітніх втрат з природничих наук і виховання толерантного ставлення до різних культур.
Щоб надихнути дітей до навчання, тьюторки не тільки розповіли дітям про країну, її географію, культуру та історію, а й влаштували цікаві активності за темою. Зокрема, майстер-клас з малювання порошком какао, зерна якого вирощують у Мексиці, з допомогою якого діти малювали маїс (солодку кукурудзу), який теж вирощують у цьому регіоні. А рухливим відпочинком на заняттях став запальний танець «Macarena».
Також кейсменеджери Сумського хабу проводять зараз анкетування дітей, щоб дізнатися про їхні найбільші потреби на сьогодні, зокрема у подоланні освітніх втрат. Аналогічна робота ведеться в усіх регіональних хабах проєкту.
Нагадаємо, що проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» і стартував влітку 2022 року у п’яти регіонах: Запорізькій, Сумській, Миколаївсько-Херсонській, Київській та місті Києві. А з початку літа 2024 року у цих же регіонах стартував проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей в Україні. Частина-ІІ». За майже три роки роботи десятки тисяч сімей з дітьми, людей з інвалідністю та похилого віку, ВПО, що найбільше постраждалими від війни отримали гуманітарну та соціально-психологічну допомогу, діти отримали гранти на реалізацію своїх ініціатив у громадах, жінки пройшли навчання у грантовій школі та отримали гранти на розвиток малого бізнесу. Серед багатьох позитивних результатів проєкту став посібник із правилами гуманітарної роботи для ГО, який команда проєкту створила, спираючись на власний досвід роботи.
Джерело: Жіночий консорціум Україна 05 березня 2025