Заняття макраме: красиво і дуже корисно
Серед багатьох корисних та цікавих заходів у «Колі щасливих» в Обухові на Київщині особливою популярністю серед відвідувачок користуються заняття з макраме. Саме тому команда простору проводить їх доволі часто.
Макраме – дуже древнє мистецтво вузлового плетіння. Вважається, що його започаткували моряки десь у 14-му столітті, які теж не самі його вигадали, а підгледіли цікаву техніку, подорожуючи Індією та Китаєм. Сьогодні історія вигадливого плетіння губиться у глибині століть, але залишається популярною творчостю. І що найголовніше – це дуже ефективна арт-терапевтична вправа.
Загальновідомо, що будь-яке рукоділля поліпшує дрібну моторику, координацію рухів і навіть відновлює навички, втрачені через проблеми зі здоров`ям. Також такі заняття заспокоюють психіку, зменшують відчуття тривоги та депресії, а також допомогають підвищити концентрацію та покращити настрій. А через те, що плетіння макраме доволі не просте заняття і вимагає максимальної концентрації уваги, людині доводиться повністю відволіктися від усіх інших думок і зосередитись на процесі. Тобто макраме – ефективний спосіб відволіктись від усього, зосередившись на роботі «тут і зараз». Можливо саме тому заняття із плетіння макраме стали такими популярними серед відвідувачок безпечного простору «Коло щасливих в Обухові. А крім позитивного психологічного впливу, жінки та дівчата опановують нові навички і власними руками створюють красиві дизайнерські прикраси.
Нагадаємо, що проєкт «Коло щасливих. Простір для жінок і дівчат» Жіночий консорціум України реалізує у співпраці та за підтримки Norwegian People’s Aid (NPA). Безпечні простори для жінок, дітей та дівчат-підлітків створені у м. Обухів Київської області та селищі Пісочин Харківської області. Простори дають можливість відвідувати майстер-класи, тренінги та спортивні заходи, отримати різноманітні консультації, допомогу та підтримку, змістовно проводити своє дозвілля у приємному товаристві.
Індивідуальні консультації, які жінки та дівчата отримують у психологинь та юристок, а також їхні історії залишаються конфіденційними і не висвітлюються в медійному просторі.
Джерело: Жіночий консорціум України 04 березня 2024