Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Забудьте про поділ домашньої роботи на «чоловічу» і «жіночу»!

У безпечному просторі для жінок і дівчат “Коло щасливих” в Обухові відбувся  майстерклас “Майстриня в домі”. Жінки і дівчата вчилися забивати цвяхи, користуватись шруповертом і ремонтувати меблі.

На превеликий жаль, у 21 столітті в українському суспільстві залишається древній і абсолютно патріархальний поділ домашньої роботи на «чоловічу» і «жіночу». Хоча насправді, будь-яка сучасна людина повинна вміти робити прості речі вдома – і їжу приготувати, і цвях забити і кран відремонтувати.

А чи знаєте ви, що давній поділ на «чоловічу» і «жіночу» з`явився не тому, що щось робити легше, а щось важче? У минулі віки будь-яка праця була не легкою. Приготування їжі, коли треба наносити в дім води, розпалити піч, чи попрати руками було так само важко, як і працювати в полі. З індустріальною революцією та розвитком технологій працювати стало легше, а от поділ на «чоловічу» і «жіночу» роботу чомусь залишився. І якщо чоловіки так-сяк навчились готувати їсти і натискати кнопки у пральній машині, то проблема «забити цвях» залишається майже непереборною!

Саме для того, щоб допомогти жінкам подолати упередження і навчитися робити елементарні речі, які досі вважаються «чоловічими» команда простору «Коло щасливих» в Обухові і організувала такий майстерклас. Якщо українки, які зараз воюють на передовій, можуть користуватись зброєю, то забивати цвяхи, ремонтувати водопровідні крани чи збирати меблі їм теж під силу!

Нагадаємо, що проєкт «Коло щасливих. Простірдля жінок і дівчат» Жіночий консорціум України реалізує у співпраці та за підтримки Norwegian People’s Aid (NPA). Безпечні простори для жінок, дітей та дівчат-підлітків створені у м.Обухів Київської області та селищі Пісочин Харківської області. Простори дають можливість відвідувати майстер-класи, тренінги та спортивні заходи, отримати різноманітні консультації, допомогу та підтримку, змістовно та з користю проводити своє дозвілля у приємному товаристві.

Індивідуальні консультації, які жінки та дівчата отримують у психологинь та юристок, а також їхні історії залишаються конфіденційними і не висвітлюються в медійному просторі.


Джерело: Жіночий консорціум України 12 червня 2024


Тегичоловіки,   жінки,   робота,   рівність,   Жінки

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".