Забудьте про поділ домашньої роботи на «чоловічу» і «жіночу»!
У безпечному просторі для жінок і дівчат “Коло щасливих” в Обухові відбувся майстерклас “Майстриня в домі”. Жінки і дівчата вчилися забивати цвяхи, користуватись шруповертом і ремонтувати меблі.
На превеликий жаль, у 21 столітті в українському суспільстві залишається древній і абсолютно патріархальний поділ домашньої роботи на «чоловічу» і «жіночу». Хоча насправді, будь-яка сучасна людина повинна вміти робити прості речі вдома – і їжу приготувати, і цвях забити і кран відремонтувати.
А чи знаєте ви, що давній поділ на «чоловічу» і «жіночу» з`явився не тому, що щось робити легше, а щось важче? У минулі віки будь-яка праця була не легкою. Приготування їжі, коли треба наносити в дім води, розпалити піч, чи попрати руками було так само важко, як і працювати в полі. З індустріальною революцією та розвитком технологій працювати стало легше, а от поділ на «чоловічу» і «жіночу» роботу чомусь залишився. І якщо чоловіки так-сяк навчились готувати їсти і натискати кнопки у пральній машині, то проблема «забити цвях» залишається майже непереборною!
Саме для того, щоб допомогти жінкам подолати упередження і навчитися робити елементарні речі, які досі вважаються «чоловічими» команда простору «Коло щасливих» в Обухові і організувала такий майстерклас. Якщо українки, які зараз воюють на передовій, можуть користуватись зброєю, то забивати цвяхи, ремонтувати водопровідні крани чи збирати меблі їм теж під силу!
Нагадаємо, що проєкт «Коло щасливих. Простірдля жінок і дівчат» Жіночий консорціум України реалізує у співпраці та за підтримки Norwegian People’s Aid (NPA). Безпечні простори для жінок, дітей та дівчат-підлітків створені у м.Обухів Київської області та селищі Пісочин Харківської області. Простори дають можливість відвідувати майстер-класи, тренінги та спортивні заходи, отримати різноманітні консультації, допомогу та підтримку, змістовно та з користю проводити своє дозвілля у приємному товаристві.
Індивідуальні консультації, які жінки та дівчата отримують у психологинь та юристок, а також їхні історії залишаються конфіденційними і не висвітлюються в медійному просторі.
Джерело: Жіночий консорціум України 12 червня 2024