Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

З 465 тисяч безробітних, 259 тисяч – це жінки

За даними Держстату, в червні 2013 року в Державній службі зайнятості було зареєстровано 465 тисяч безробітних, з них 259 тисяч – це жінки.

Особливо загострена ситуація з жіночим безробіттям на селі.

Саме на покращення ситуації направлена Програмазахисту трудових прав жінок, що мешкають у сільській місцевості, реалізацію якої на Вінниччині почала Вінницька громадська організація «ВІСЬ» за підтримки ГО «Фундація прав людини» та Посольства Фінляндії в Україні.

Метою проекту є покращення захисту соціальних та економічних прав жінок шляхом посилення співпраці громадських організацій, центрів зайнятості, місцевого бізнесу та медіа у Вінницькій, Житомирській, Кіровоградській, Чернігівський, Черкаській та Чернівецькій областях.

І про багатопричин того, що нинішній ринок праці дійсно несприятливий для жінок, які мешкають у селі: закриття установ,механізація аграрного сектору, гендерна нерівність, пасивність самих жінок, говорилося під час програмного заходу Регіонального круглого столу «Забезпечення реалізації права жінок на працю: проблеми, досягнення та перспективи».

Нинішня ситуація щодо розширення можливостей працевлаштування жінок важка, та й прогнози на майбутнє досить песимістичні: економічна криза і безробіття у світі змусять наших трудовихмігрантокпокидати європейські ринки праці, а отже лави безробітних українокзбільшуватимуться.Такий прогноз громадських експертів,хоча 15 жовтня 2012 р. уряд схвалив програму сприяння зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць на період до 2017 р. Очікується, що в результаті реалізації програми в 2017 р. чисельність зайнятого населення збільшиться до 21,4 млн осіб, з яких офіційно працевлаштованими будуть не менше 17 млн.

Раніше повідомлялося, що в Україні близько 5 млн громадян працюють нелегально. Як заявляв у вересні минулого року Президент Віктор Янукович, за межею бідності перебувають 3,6 млн осіб.

Тому нині важливо об’єднати зусилля і можливості громадського сектору та відповідальних структур, визначивши спільні завдання. Сліджінок мотивувати,навчитиосновамбізнесу, провести для них тренінги з особистісного розвитку, допомогти їм розвивати ремесла, створювати місцеві локальні продукти, навчитися азам комп’ютерної грамотності. Програма захисту трудових прав жінок, що мешкають у сільській місцевості презентує і тематичний сайт «Сільські жінки», організатори заохочуватимуть жінок аби вони використовували цей ресурс, хоча й інтернет покриття у сільській місцевості ще занадто слабке.

До Програми долучилися фахівці Вінницького обласного та районних центрів зайнятості, Департаменту соціальної політики , центрів СССДМ , управлінь та відділів культури та туризму, партнерські громадські організації.
 


Джерело: Моя Вінниця 28 липня 2013


Тегижінки,   безробіття

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".