Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Жінки закріплюються на керівних посадах європейських топ-компаній

Загальна кількість жінок у топ-менеджменті найбільших європейських компаній зростає, констатують експерти. Тим часом в ЄС загострюється дискусія про доцільність квоти для жінок на керівних посадах.

У 2012 році кількість жінок, які обіймають керівні посади у Європі є вищою, ніж будь-коли раніше. Такі висновки дослідження міжнародної рекрутингової компанії Egon Zehnder International про кількість жінок-керівниць у 353 компаніях із 17 європейських країн. Загальний відсоток жінок у керівному складі компаній зріс за останні два роки майже на третину і становить близько 15 відсотків. Ще в 2004 році, коли подібне гендерне дослідження проводили вперше, жінок на чолі відділів компаній було всього лише вісім відсотків.

Жінкам бракує досвіду

Стрімке збільшення кількості європейських компаній, у яких є принаймні одна жінка у раді директорів, вражає. Зараз таких компаній 86 відсотків, в той час як у 2004 році ця цифра складала 61 відсоток. Якщо ця тенденція продовжуватиметься, тоді протягом наступних кількох років жінки будуть представлені у радах директорів всіх найбільших компаній Європи.

Жінки, які сьогодні приходять у топ-менеджмент – переважно молодшого покоління, і в них немає досвіду найвищого рівня. Попри те, що ситуація із співвідношенням чоловіків та жінок не керівних посадах значно покращується, найголовніші ролі лишаються недосяжними для жінок. Лише 7 із 415 посад генеральних директорів найбільших компаній по всій Європі дісталися жінкам, йдеться у звіті Egon Zehnder International.

Квоти на допомогу гендерному балансу

В той же час у Європі гостро обговорюється питання квот для жінок-керівниць. Єврокомісар Вівіан Редінг готується представити у вересні новий законопроект Європейської комісії, відповідно до якого кількість жінок-керівниць у компаніях Євросоюзу, акції яких котируються на фондових біржах, має збільшитися до сорока відсотків від загальної чисельності топ-менеджменту. Вона сподівається, що таких результатів вдасться досягти до 2020 року. Якщо цього не станеться, компаніям загрожують штрафи.

Низка країн ЄС, зокрема Франція, Італія, Іспанія та Нідерланди, вже запровадили квоти для жінок-керівниць до свого національного законодавства. Однак група країн, насамперед Великобританія, досі відкидають такий підхід як встановлення квот у вищих структурах управління публічними компаніями. В цих країнах дуже високий відсоток жінок у топ-менеджменті, і вони досягли таких результатів без квотування. Найкращі показники - близько 40 відсотків - у Фінлянції, Швеції і Норвегії. При цьому 40-відсоткова квота на законодавчому рівні існує лише у Норвегії.

Скандинавія – приклад для наслідування

Хоча в Німеччині поки немає законодавства щодо квот, тут спостерігається позитивна тенденція щодо посилення присутності жінок на керівних посадах. 41 відсоток новопризначених за минулий рік керівників - жінки. У Франції цей показник ще кращий - 53 відсотки.

Загалом, відповідно до дослідження Egon Zehnder International, в п’яти країнах Скандинавії є принаймні одна жінка серед керівників усіх без винятку топ-компаній, у Великобританії жінки топ-менеджери є у близько 95 відсотків компаній. Найгірше жінки представлені на керівних посадах у Греції, Італії та у Нідерландах - тут третиною всіх компаній керують виключно чоловіки. Тобто, у кожній третій компанії жінок на високих посадах немає взагалі - ані на директорських посадах, ані у наглядових радах. У Португалії та Люксембурзі «чоловічих» компаній – половина.
 


Джерело: DW 08 вересня 2012


Тегиправа жінок,   кар'єра жінки,   ЄС,   зайнятість жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.