Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Жінки з раком грудей народжують здорових дітей

— Щорічно в Україні близько 17 тисяч жінкам ставлять діагноз — рак молочної залози. Одужують 57 відсотків. В Ізраїлі виліковуються понад 90 відсотків пацієнток, бо хворобу діагностують на дуже ранніх стадіях, — каже Шані Фалюх, провідний онколог клініки "Герцлія Медікал Центр", що спеціалізується на лікування злоякісних утворень молочної ­залози.

Чи є шанс на одужання в пацієнток з останньою четвертою стадією хвороби?

— На цій стадії пухлина виходить за межі молочної залози і проникає в інші органи та лімфовузли. Хвороба стає хронічною. Але "Герцлія Медікал Центр" має великий арсенал терапевтичних засобів, завдяки яким ми допомагаємо пацієнткам продовжити життя і зберегти його якість.

Ви керуєте відділенням з лікування раку молочної залози в молодих жінок. Який рівень захворюваності в світі?

— Невисокий. Рак грудей поширений серед 50–60 років жінок. Причина раку до 40 років — генетична. Це 7 відсотків захворілих. Багатопрофільний колектив, що спеціалізується на онкології в молодих жінок, створює всі умови, щоб зберегти їхню здатність народжувати. Одночасно давати нове життя й опиратися хворобі — нелегкий шлях для жінки. Деякі протоколи лікування вимагають штучного введення організму в стан менопаузи, що впливає на самопочуття, стосунки з чоловіком і сім'єю. Тому психологічна допомога таким пацієнткам необхідна. І ми її надаємо. Оберігаємо і забезпечуємо не тільки ефективне лікування, а й професійну підтримку. До хіміотерапії беремо яйцеклітини на кріоконсервацію. Якщо у вагітної жінки виявлено рак грудей, залучаємо багатопрофільний колектив, щоб зберегти плід і продовжувати терапію.

Хіміотерапію призначаємо до чи після операції. Перед оперативним втручанням її проводять, щоб зменшити пухлину і зберегти орган. Деякі пухлини дуже агресивні. Результат лікування не залежить від етапу введення препаратів.

Який найточніший протокол діагностики на раннє виявлення раку молочної залози?

— Поєднання дигітальної мамографії з ультразвуком — найточніший та найбільш інформативний інструмент обстеження. Для жінок із підозрою на генетичну природу захворювання золотим стандартом обстеження є магнітно-резонансна томографія.

Як запобігти розвитку раку грудей?

— Регулярно перевірятися. Кожна жінка після 25 років щорічно повинна обстежуватися у фахівця з хірургії молочної залози. Починаючи з 50 років — кожні два роки проходити мамографію. Жінкам, які мали в роду онкологічну недугу, міжнародні стандарти рекомендують частіші обстеження. Якщо в матері пацієнтки рак виявили у 32 роки, то дочка починає профілактичні огляди в 22, тобто на 10 років раніше.

Коли жінці неможливо допомогти?

— У моєму словнику немає такої фрази. У мене та колег завжди є резерви для ефективної допомоги. Іноді приходять знесилені жінки, які ледве стоять на ногах. Після першого ж курсу хіміотерапії вони розквітають і повертаються на роботу.

"Герцлія Медікал Центр"

Детальна консультація, запис на лікування:

E-Mail: gazeta1@hmc-israel.org.il


Джерело: Gazeta.ua 15 вересня 2014


Тегиздоров'я жінок,   материнство

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми