Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Жінки в Ірані можуть перетворитися на "дітородні машини"

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International застерігає, що законопроект, спрямований на підвищення рівня народжуваності в Ірані, перетворить жінок на "дітородні машини".

У своїй заяві, опублікованій у середу, 11 березня, правозахисники зазначають, що цей законопроект обмежує доступ до протизаплідних засобів.

У Amnesty International наголошують, що такі дії влади Ірану призведуть до збільшення кількості нелегальних абортів, оскільки переривання вагітності в цій країні заборонене за деякими винятками.

Правозахисники зазначають, що це вже другий законопроект в Ірані, який обмежить кількість робочих місць для іранок, які не можуть чи не хочуть мати дітей. Іранський парламент розглядатиме цей документ наступного місяця.

Заступник директора Amnesty International щодо країн Близького Сходу та Північної Африки Хассіба Хадр Хаграві наголосила, що цей документ поверне ситуацію з правами жінок і дівчат в Ірані на десятиліття назад.

"Він пропагує небезпечну культуру, в якій жінки позбавлені основних прав і розглядаються як дітородні машини", – зазначила Хаграві.

Цей законопроект з’явився у відповідь на заклик верховного керівника Ірану Аятолли Алі Хаменеї упродовж 50 років подвоїти кількість 150-мільйонного населення Ірану.
 


Джерело: ТВі 12 березня 2015


Тегиправа жінок,   Іран

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.