Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Жінки-науковці сьогодні святкують своє професійне свято

11 лютого у світі відзначається Міжнародний день жінок і дівчат в науці. Свято, встановлене Генеральною Асамблеєю ООН 22 грудня 2015 року на прохання ООН з освіти з метою вшанування та визнання ключової ролі жінок та дівчата в науково-технічній сфері.

Про це повідомляє офіційна сторінка ООН.

«Наука та гендерна рівність є невід’ємними елементами процесу досягнення цілей розвитку, включаючи ті, які містить Порядок денний сталого розвитку ООН до 2030 року. За останні 15 років світове співтовариство досягло значних успіхів в справі залучення жінок і дівчаток до науки. Незважаючи на це, жінки і дівчатка досі стикаються з обмеженнями в цій сфері», – підкреслюють в ООН.

Як зазначили в організації, на сьогодні серед науковців-дослідників лише близько 30% це жінки. За даними ЮНЕСКО за 2014-2016 роки, лише 30% дівчат, які навчаються у вузах, обирали науково-технічні дисципліни. В усьому світі, частка дівчат, які обрали такі дисципліни, мізерно мала в сфері ІТ (3%), природничих науках, математиці і статистиці (5%), а також інжинірингу, промисловості і будівництві (8%).

«Стереотипи і упередження в суспільстві є головними перешкодами для дівчат у науці. Згідно з дослідженням, проведеним інститутом Джини Девіс у 2015 році, лише 12% жіночих персонажів у кіно і на телебаченні працювали в сфері науки і техніки. Для того щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчаток до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчаток, Генеральна Асамблея прийняла резолюцію 70/212, якою проголошено 11 лютого Міжнародним днем ​​жінок і дівчаток у науці.


Джерело: zik.ua 11 лютого 2019


Тегигендерна рівність,   права жінок,   жінки в науці,   освіта жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми