Жінкам-депутатам у Туреччині дозволили носити штани
Депутати парламенту Туреччини дозволили жінкам-колегам носити штани. 10 квітня зміни були внесені в регламент, який визначає порядок роботи турецького парламенту, повідомляють іноземні ЗМІ, передає УНН.
Рішення стало підсумком боротьби, яку очолила депутат-інвалід Шавак Павей. Рішення про скасування заборони на штани було прийнято більшістю голосів.
Заборона на штани в парламенті була введена в часи створення Турецької республіки в 20-х роках XX століття. Лідер республіки Мустафа Кемаль Ататюрк наполягав на "модернізації" турецьких жінок і запрошував їх працювати на благо суспільства. Однак навіть робота в школі або в державній установі не мала на увазі необхідність відмови від традиційного одягу. Штани носили в основному представниці європеїзованої турецької інтелігенції Стамбула і Анкари. У провінції жінки віддавали перевагу більш традиційному вбранні.
В кінці XX століття в Туреччині набрав чинності "політичний іслам". Число жінок, що віддають перевагу штани, різко знизилося. На початку XXI століття Туреччина впритул підійшла до вступу в Євросоюз. Турецькі феміністки знову почали боротьбу за свої права. Цю боротьбу очолила Шафак Павей. Вона здобула освіту у Великобританії і довгий час працювала в структурах ООН. Під час пересування по Стамбулу потрапила під потяг і втратила ногу. Її книга про травматичний досвід "Платформа номер 13" принесла їй національну популярність.
У 2012 році Павей виграла вибори в Стамбулі і стала першою жінкою-інвалідом у турецькому парламенті. Через певні проблеми з протезом їй було важко використовувати спідницю. Тоді письменниця очолила боротьбу жінок за штани.
Джерело: УНН 12 квiтня 2013
Додати коментар Коментарi (0)