Життя «з нуля» Вікторії з Херсону
«У нас був стабільний, власний будинок, діти займались спортом, ми працювали і подорожували. Ми просто не цінували того, що у нас було», - розповідає сьогодні колишня жителька Херсону Вікторія.
Власний будинок її родина звела у мальовничому місці – поблизу Антонівського мосту. Тому наступ агресорів вони спостерігали на власні очі. Каже, довго не могли повірити у реальність того жаху, що відбувався.
Рятуючись від війни, сім`я Вікторії опинилась у Києві. Розповідає, що одразу почала волонтерити, але треба було за щось жити. У рідному Херсоні Вікторія була менеджером зі збуту і супервайзером. За багато років напрацювала не тільки досвід, але й авторитет серед клієнтів. У Києві ця сфера виявилась перенасиченою і жінка зрозуміла, що не готова починати стару роботу «з нуля».
Сьогодні жінка розповідає, що ідея відкрити клінінгову компанію «CleanVik» виникла спонтанно. На її реалізацію потрібні були кошти і цю нову для неї сферу треба було вивчати. Підтримкою та допомогою стала бізнес-школа Sea-Wee, один із напрямків проєкту «Своєчасна та належна допомога та підтримка населенню, яке постраждало від війни».
Про бізнес-школу Вікторія дізналась від колег-волонтерів. Каже, що спочатку не вірила ні у свої сили, ні в успіх, бо взагалі не мала такого досвіду, необхідних знань і не вміла писати бізнес-плани. Тепер, розповідаючи про навчання, отримані знання та грант на розвиток бізнесу жінка не стримує яскравих позитивних емоцій. «Саме навчання було як подарунок, бо в житті безкоштовно нічого не дають, а тут – і знання і кваліфікована менторська підтримка були безплатними. Класно був організований процес, з першої хвилини все було зрозуміло що і як робити», - розповідає Вікторія.
А ще вона каже, що під час навчання зустріла багато талановитих дівчат з геніальними бізнес-ідеями. «Це відкриває горизонт, дивишся на інших і думаєш, що і ти усе зможеш». За словами Вікторії, період навчання був дуже мотивуючим у її житті. А коли захистивши свій бізнес-план вона отримала грант, то кілька разів перечитувала повідомлення, бо не могла повірити в його реальність.
Завдяки участі у проєкті Вікторія придбала професійну техніку сучасного прибирання: окремі пилососи для вологого і сухого прибирання, віконний пилосос та необхідні спецзасоби для цієї техніки.
«Я знаю як важливо щоб послуга була якісною. А сучасне прибирання – це не тряпки і віники, а хороша спецтехніка», - говорить Вікторія. Вона уже зробили аналіз ринку та «конкурентну розвідку» і впевнено та з оптимізмом планує майбутній розвиток своєї справи. Каже, що сім`я її дуже підтримує, а коли стає геть важко, діти та чоловік переконують, що у неї все вийде.
Вікторія каже, що максимальне завантаження справами – хороший спосіб позбутися дурних думок і депресії. «Коли розписаний весь день, немає часу лити сльози», - каже вона.
Нагадаємо, що бізнес-школа Sea-Wee - один із напрямків проєкту «Своєчасна та належна допомога та підтримка населенню, яке постраждало від війни», який Жіночий консорціум України реалізує у Київській та Чернігівській областях і місті Києві. Цей напрямок передбачає підтримку жінок, що втратили малий бізнес чи роботу через війну. Загалом проєкт спрямований на виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошову допомогу та психологічну підтримку, підтримку віддалених громад та ін.
Джерело: Жіночий консорціум України 16 лютого 2024