Жительок Хуста працевлаштовують
Хустський міськрайонний центр зайнятості бере активну участь в реалізації державної політики щодо рівних конституційних прав жінок і чоловіків та здійснює цілеспрямовані дії у формуванні гендерної культури населення шляхом інформаційно-просвітницькой діяльності.
Протягом січня-березня 2012 року, тут перебувало на обліку 1302 громадян – 70 % з яких становлять жінки. Службою зайнятості проводиться активна робота щодо сприяння зайнятості жінок: це і пропозиції підходящої роботи, зокрема, на дотаційні робочі місця, й організація професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації. Також здійснюються організаційно-методичні та практичні заходи по залученню безробітних жінок до розвитку підприємницької діяльності, профорієнтаційні послуги, оплачувані громадські роботи в період пошуку роботи тощо.
Вагомих результатів у подоланні гендерної нерівності можна досягти тільки за умов усвідомлення суспільством у цілому і кожною людиною зокрема, що інтелектуальний та професійний стан і розвиток людини не залежить від статі, віку та кольору шкіри.
У боротьбі з подоланням гендерних стереотипів, центр зайнятості систематично проводить семінари з гендерних питань та семінари на тему: «Жінка і праця», які проходять в інтерактивній формі й дають можливість визначити гендерний аспект ринку праці. Головною метою таких заходів є намагання зрозуміти вплив стереотипів на нашу свідомість і поведінку. Семінари допомагають подолати негативні прояви гендерної нерівності на ринку праці, підкажуть необхідні дії для досягнення успіху на шляху до професійної самореалізації. З початку року в Хустському центрі зайнятості проведено вже 8 таких семінарів для 112 безробітних.
Жінкам, які шукають роботу, надається допомога в підвищенні конкурентоспроможності шляхом професійного навчання не тільки за традиційними жіночими спеціальностями, а й за їх бажанням, здібностями та з урахуванням здоров’я.
Підвищення кваліфікації жінок здійснюється за такими напрямками як кухар, кондитер, офіціант, бармен, адміністратор, фармацевт, продавець, обліковець.
Для забезпечення додаткових гарантій зайнятості осіб, які потребують соціального захисту, розпорядженнями райдержадміністрації та міської ради на 2012 рік на підприємствах, в організаціях та установах міста заброньовано робочі місця для працевлаштування жінок, які мають дітей віком до 6 років.
Хустським центром зайнятості здійснюється організаційно-методична робота щодо підтримки підприємницьких ініціатив безробітних, зокрема, жінок. Тим, хто бажає організувати власну справу, надають індивідуальні та групові консультації з орієнтації на підприємницьку діяльність, виявлення професійно-важливих якостей, які сприяють успішній самореалізації в сфері бізнесу. Зокрема, з початку поточного року, центром зайнятості надана можливість 20 жінкам навчатись професіям спрямованим на самозайнятість та підприємництво: закрійник, кравець, перукар, манікюрниця, кухар та ін. Як наслідок – дві жінки зареєструвались як суб’єкти підприємницької діяльності, отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю та відкрили власну справу в таких сферах, як торгівля й надання бухгалтерських послуг.
Джерело: mukachevo.net 13 квiтня 2012
Додати коментар Коментарi (0)