Щоби влаштуватися на роботу, жінкам радять підняти самооцінку
Жінки часто зіштовхуються з переліком проблем, які шкодять їхній самореалізації. Одна з таких – гендерна нерівність. На думку психолога, суспільство часто зіставляє два нерівноцінні поняття статі та гендеру. Стать – це передусім біологічне поняття, а гендер – комплекс речей, які отримує людина в результаті суспільного виховання.
Наталія Гаєвська, кандидат психологічних наук ТНТУ ім. Івана Пулюя: «В залежності від того, яке виховання ми отримуємо, в залежності від того, які соціальні ролі ми тим самим вбираємо в себе, таким і буде бачення нашої гендерної приналежності, нашої гендерної ролі».
Одним із чинників, які перешкоджають розвитку жіночої особистості в суспільстві, є гендерні стереотипи.
Наталія Гаєвська, кандидат психологічних наук ТНТУ ім. Івана Пулюя: «Жіноча роль – це в основному роль господині, роль матері, роль людини, яка швидше буде підкорятися, яка швидше буде пасивною, ніж навпаки – вона намагатиметься чогось добиватися. І роль чоловіка в цьому плані є кардинально протилежною. Тобто, чоловік навпаки – повинен бути більш рішучішим, упевненішим, намагатися досягнути певних власних цілей. Це є перший гендерний стереотип».
Інші стереотипи стосуються виду діяльності, притаманного жінкам і чоловікам та їхньому зовнішньому вигляду. Незважаючи на цю усталену думку, фахівці радять жінкам підняти самооцінку і вчитися навичкам самопрезентації.
Катерина Варнавських, головний спеціаліст відділу організації профорієнтації та профнавчання ТОЦЗ: «Я хочу порадити нашим жінкам бути наполегливішими, активнішими і не принижувати свої особисті знання, вміння, навички. Тому що з чим ми стикаємось дуже часто – це з тим, що жінки не вміють себе гарно подати, не вміють себе презентувати, не вміють себе достойно продемонструвати, що вони вміють і не вміють, вимагати за свої знання, вміння і професійний досвід відповідної плати».
Марія Мацук, голова правління Тернопільської обласної Асоціації Жінок: «Не бійтеся вчитися. Вчитися необхідно ціле життя. Пропонують різні семінари, тренінги, на яких дають напрямок, як повинна вести себе жінка, як вона повинна себе презентувати. Це все вам знадобиться».
Насправді, кількість безробітних чоловіків та жінок майже однакова, тому прекрасну половину людства закликають не втрачати надії і в будь-якому віці працювати над собою.
Джерело: intb.te.ua 12 липня 2012
Додати коментар Коментарi (0)