Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Що варто знати про права вагітних жінок у Великій Британії

У Великій Британії майбутні мами мають певний набір прав та привілеїв, які гарантуються їм державою. То що ж до них входить? СВІТUA спільно із порталом theuk.one пропонують вам ознайомитися з окремими положеннями британського законодавства, які стосуються майбутніх породіль.

1. Громадянка Британії має право на декретну відпустку, оплату періоду вагітності та іншу державну підтримку. Уряд надає можливість вагітній жінці отримувати допомогу від держави в режимі реального часу. Для цього на урядовому сайті можна самостійно розрахувати період своєї вагітності. На сайті також є спеціальний калькулятор, за допомоги якого можна розрахувати розмір державної допомоги.

2. Перебуваючи у декретній відпустці, жінка також має певні права. До цього переліку входить підвищення заробітної платні та право повернутися на свою роботу після декрету.

3. Строк відпустки щодо вагітності складає 52 тижні. Цей період розподіляється на два етапи - перші 26 тижнів (звичайна відпустка щодо вагітності) та додаткова відпустка - ще 26 тижнів. Вам не обов'язково одразу брати відпустку на всі 52 тижні, але після народження дитини ви маєте право оформити ще два тижні (або ж чотири, якщо ви працюєте на заводі).

Крім того, жінка має право взяти частину декретної відпустки та долучити її до загальної відпустки щодо догляду за дитиною. Можна скласти графік своєї декретної відпустки на урядовому сайті.

4. У декретну відпустку жінка може піти за 11 тижнів до пологів. Відпустка автоматично починається наступного дня після народження дитини в тому випадку, якщо пологи відбулися раніше від запланованого терміну.

5. Обов'язкові виплати щодо материнства сплачуються протягом 39 тижнів. Породілля отримує 90 відсотків свого середнього тижневого заробітку до відрахування податків протягом перших шести тижнів. До того ж держава надає виплати в розмірі 140,98 фунтів стерлінгів або 90 відсотків тижневого заробітку протягом 33 тижнів.

Обов'язкові виплати щодо материнства сплачуються за тим самим принципом, що й зарплатня - щотижнево або щомісячно з урахуванням податкових та страхових відрахувань з моменту виходу у відпустку щодо вагітності та пологів.

6. Породіллі варто попросити роботодавця детально розповісти про кошти, які він виплачує у зв'язку з вагітністю. Якщо названі ним цифри вас не влаштовують, можна звернутися по допомогу до податкової служби для відповідного аналізу.

7. Якщо ви маєте стабільне місце роботи, то можете повідомити свого роботодавця про майбутній вихід у декретну відпустку. При цьому не важливо, скільки годин на день ви працюєте в його компанії й скільки грошей вам платять. Але ви не маєте права на декретну відпустку, якщо плануєте стати суррогатною матір'ю.

8. Аби претендувати на виплати щодо материнства, необхідно отримувати не менше 113 фунтів стерлінгів на тиждень. Крім того, необхідно надати документ, згідно з яким ви дійсно є вагітною, працюєте безперервно не менше 26 тижнів. Також необхідно попередити роботодавця за 15 тижнів до запланованого часу пологів.

9. Ви також не маєте права на відпустку, якщо втратили дитину. Проте, якщо дитина народилась мертвою або померла під час пологів, жінка все одно отримує від держави допомогу та право на відпустку.

10. Попередьте роботодавця про те, що збираєтесь у декретну відпустку, мінімум за 28 днів до виходу у відпустку. В цьому випадку він попросить у вас письму заяву, яку ви маєте написати. Крім цього, роботодавець має право вимагати документ, який підтверджує вагітність - в цьому випадку можна надати довідку від лікаря. Якщо всіх вимог дотримано, роботодавець не має права не оплачувати вам декретну відпустку. За відсутності будь-якого документу відпустку можуть не оплатити.

11. Ваш роботодавець має підтвердити протягом 28 днів, яку суму обов'язкових виплат щодо материнства ви будете отримувати й протягом якого періоду. Якщо він вирішить, що ви не маєте права на виплати, він має надати вам бланк SMP1 протягом семи днів від моменту ухвалення такого рішення та пояснити, з якої причини не збирається оплачувати відпустку.

12. Держава надає жінці право на додаткову фінансову допомогу після народження дитини. До цієї допомоги входять виплати на дитину, а також початкові виплати щодо вагітності та пологів у розмірі 500 фунтів стерлінгів, якщо це ваша перша дитина. Роботодавець не має права платити декретні менше від тієї суми, яка передбачена законом.

Крім того, жінка може претендувати на 18 тижнів неоплачуваної відпустки після народження дитини.

13. Мінімум за вісім тижнів необхідно попередити роботодавця про дату свого повернення на роботу.


Джерело: svitua.com.ua 18 серпня 2017


ТегиВеликобританія,   права жінок,   вагітність

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.