Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Вісім міфів чому жінка не може займатися політикою

Останні парламентські вибори показали, що українські партії не надавали достатньої уваги гендерній проблематиці. Із 1016 кандидатів-жінок у партійних списках на виборах 2007 року 900 були розміщені після 41 номеру. Про це сьогодні, 31 липня, під час прес-конференції у львівському прес-клубі повідомила голова західноукраїнського центру «Жіночі перспективи» Любов Максимович.

«Тобто, більшість із них не мали реальних шансів бути обраними, а їхнє включення до партійних списків відігравало більшою мірою символічну, статистичну, технічну роль», - зазначила Любов Максимович.

За її словами існує цілий ряд міфів, чому жінка не може займатися політикою та щодо забезпечення жіночого представництва в парламенті.

Міф 1. В парламенті вже є належне жіноче представництво.

«В парламенті жіноче представництво зводиться до 8%, тоді коли у світі найнижчий показник 13%. Україна взяла на себе зобов’язання забезпечити перед ООН 30% представництво жінок у владі», - сказала Любов Максимович.

Міф 2. Жінки самі винні.

На думку Любов Максимович, справа не у пасивності жінок, а у тому, що їм просто не дають розвиватися через культурні стереотипи.

Міф 3. Фемінізм не працює в Україні.

В Україні побутує думка, що захід повинен рухатись своїм шляхом, а Україна своїм. На думку Любов Максимович, саме слово фемінізм в Україні має дещо перекручений характер так само, як перекрученим є поняття гендерної рівності.

Міф 4. З часом ситуація зміниться, адже жінки і так мають повну владу вдома, згодом вони отримають повне представлення і в політиці.

В даному випадку, на думку Любові Максимович, суспільству необхідно сформувати збалансовану думку щодо гендеру, яка була б об’єктивною.

Міф 5. Політичні партії вже достатньо роблять для вирішення цього питання.

«Жінок часто звинувачують в низькій активності. В політичних партіях переважно 1/5 жінок», - додала Любов Максимович.

Міф 6. Жінки автоматично є кращими лідерами.

Це правда, вважає Любов Максимович, адже за її словами, там де чоловік прогнеться заради власного бізнесу, жінка встоїть: «У всьому світі жінки-політики чесніші та відповідальніші ніж чоловіки».

Міф 7. У нас важливіші пріоритети

За її словами, присутність жінки в політиці творить суспільство більш соціально-направленим та толерантнішим.

Міф 8. Жінки допомагають одна одній.
 


Джерело: GalInfo 01 серпня 2012


Тегигендерна рівність,   жінки у владі,   гендерна нерівність,   квотування,   жінки на виборах

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.