Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Все більше жінок Індії борються за свої права

Все більше жінок в Індії борються за свої права і вимагають рівного до себе ставлення.

Однак економічна відсталість і авторитет вікових традицій досі тримають багатьох мешканок цієї країни в полоні. Але навіть серед них є жінки, здатні бути сміливими і рішучими і самостійно влаштовувати свою долю. А деякі з них вибирають аж ніяк нежіноче професії.

Ченнай - місто на півдні Індії з населенням більше 4 мільйонів осіб. Один з небагатьох населених пунктів країни, де співвідношення статей становить приблизно 50 на 50. Також це одне з небагатьох міст, де завдяки чинному законодавству жінки можуть дозволити собі здобути освіту, зробити кар'єру і бути самостійними, на відміну від тих, хто живе в сільській місцевості. Користуючись таким привілеєм, все більше місцевих жінок сідають за кермо таксі.

Адхілакшмі, водій таксі:

- Коли я розлучилася зі своїм чоловіком, я залишилася одна з трьома дітьми. Мені потрібно було хоч якось прогодувати нас. Спочатку я працювала на будівництві, де отримувала всього 150 рупій в день, чого просто не вистачало. Пізніше, порадившись з друзями і з допомогою інструктора, навчилася водити рикшу. Зараз я працюю таксистом, заробляю сама і не скаржуся на життя і відсутність чоловіка.

Але така тенденція не до душі багатьом чоловікам, які вважають, що представниці слабкої статі відбирають їхній хліб. На їхню думку, роль жінки в цій країні традиційно зводиться тільки до створення домашнього затишку і народженню дітей. Деякі з таксистів бачать прямих конкурентів і навіть влаштовують стеження за ними і всіляко намагаються відбити бажання водити автомобіль.

Канчана Баскара, водій таксі:

- У моєму районі живуть чоловіки-таксисти, які із заздрістю дивилися на те, як я відвозила їх клієнтів. Потім вони почали всіляко заважати: викидали мої ключі від авто, поки я відлучалася ненадовго, або проколювали колеса. Вони навіть були готові побити мене, якби я щось мала проти них, тому я мовчки йшла.

Незважаючи на це, Канчане вдалося залишитися за кермом. За її словами, самі пасажири віддають перевагу жінкам-таксистам. Дівчина рекомендує іншим жінкам Індії наслідувати її приклад: не бояться, і взяти своє життя у свої руки.


Джерело: 24.kz 04 вересня 2015


Тегигендерна рівність,   права жінок,   Індія

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми