Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Волинь підписала меморандум про наставництво для дітей з інтернатів

Волинська обласна адміністрація підписала Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю із Уповноваженим Президента України з прав дитини Миколою Кулебою та громадською організацією «Одна надія» щодо впровадження наставництва для дітей з інтернатних закладів.

Про це стало відомо 9 жовтня під час засідання круглого столу з реалізації програми наставництва.

Програма полягає в ефективній допомозі дітям з інтернатів задля їх активної соціалізації та адаптації до реального життя. Нині в Україні майже 106 тисяч дітей, лише 8% з яких мають статус для всиновлення чи опікунства. Всі інші - це батьківські діти, яких не можуть всиновити чи прилаштувати. Тому найперше наставництво спрямоване на дітей, які потрапили в інтернат та залишаються там надовго.

Заступник голови ОДА Світлана Мишковець зауважила, що часто до сиріт проявляють жалість через те, що вони позбавленні піклування. Натомість соцслужби мають бути націлені не на жалість, а на те, аби створити максимально комфортні умови та підготувати дітей до дорослого життя. Адже, за словами Мишковець, діти часто не мають від кого перейняти елементарні звички та навики поводження в родині.

«Давайте займемося програмою наставництва, а не забиранням дитини-сироти у той кокон, який ми самі створили», - додала посадовець.

Діти отримують добре харчування, одяг та житло. Проте вони не вміють елементарних речей – готувати їжу, заощаджувати кошти тощо. За статистикою, багато дітей після виходу з інтернату скоюють злочини, стають безхатченками чи здійснюють спроби суїциду. Адже діти не мають близької людини, яка могла б їх навчати елементарним речам, яка б стала «містком» до реального життя.

Керівник проекту наставництва в Україні та ГО «Одна надія» Тетяна Іордан зауважила, що діти з інтернатів потребують наставника, аби давати їм можливість вибору, мотивувати їх.

«У грі, стосунках дитина навчається обирати, наприклад, чай в кафе - можливо, вона не знала, що таке імбирний чай, бо протягом всього життя пила лише чорний», - навела приклад Іордан. Наставник навчає дитину простим речам, які та просто не мала звідки дізнатися. Це, перш за все, друг, який підказує шлях. У таких стосунках, на переконання благодійниці, змінюється й наставник.

Насправді практика наставництва існує в Україні з 2009 року. Оскільки програму теж створювали в Україні, то вона пристосована до реалій. У 2016 році Президент підписав Закон про наставництво.

Долучитися до проекту, щоправда через відеозвернення, закликала й Міс Україна 2017 Поліна Ткач. Зрештою, Мишковець зауважила, що справа не в паперах і підписах, а в роботі, тому далі варто доводити корсиність поекту через ефективну його реалізацію.

 


Джерело: ВолиньPost 10 жовтня 2017


Тегидіти-сироти,   права дитини,   наставництво,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".