Власну справу можна відкрити, навіть якщо боїшся це робити
Ми продовжуємо розповідати історії випускниць бізнес-школи Sea-Wee, яка є одним із напрямків проєкту «Своєчасна та належна допомога та підтримка населенню, яке постраждало від війни».
Чернігівчанка Лілія Майорова усе життя, з 1989 року, працювала тренеркою з плавання. Тобто була найманим працівником. Коли почалась повномасштабна війна, усі басейни в Чернігові закрили.
Лілія Майорова рік простояла на обліку в центрі зайнятості, однак усі спроби працевлаштування були марними. Роботодавці прямо говорили: «Ми вас візьмемо, навчимо, а щойно відкриються басейни – ви повернетесь до улюбленої справи». Лілія Анаталіївна теж була відвертою: «Так, повернусь».
Здавалося, безробіття буде безкінечним. Однак, коли їй запропонували навчатись у бізнес-школі і відкрити свою справу це не викликало у неї ентузіазму.
«Коли починалось навчання, я не дуже розуміла що мені робити. Я не знала що таке ФОП, для мене це все було незрозуміло і навіть страшно», - розповідає Лілія Анатоліївна.
Однак, за її словами, вона знала, що у місті є великий запит на заняття плаванням. Тому написала бізнес-план «Swim Smart! Колективні та індивідуальні заняття з плавання». Завдяки підтримці координаторів, тренерок, менторок та товаришок по навчанню вона не тільки змогла виконати нову для себе роботу, а й успішно захистила бізнес-план, отримала грант, відкрила ФОП, закупила необхідне обладнання.
І хоча басейни в Чернігові досі закриті, вона набрала групу дітей і раз на тиждень возить їх на заняття в Славутич. Розповідає, що на її заняття є величезний запит! Діти хочуть, щоб заняття були частіше, дорослі теж хочуть займатися: хтось навчитись плавати, комусь потрібна реабілітація. Уже зараз Ліля Майорова планує збільшити кількість виїзних занять, щойно збільшиться світловий день.
Ось так сміливість однієї жінки змінити своє життя і робить кращим життя десятків людей!
«Хочу побажати всім не боятись нічого! Якщо є бажання, то можна звернути гори. Я коли вступала в інститут, то не вміла плавати, а потім брала участь у чемпіонатах світу. Після 50-ти років я захотіла грати на саксафоні. І навчилась! Хочу пробажати усім: не бійтесь змінювати своє життя, не бійтесь починати щось нове!», - говорить Лілія Майорова і додає, що під час війни у багатьох опускаються руки. Але такий проєкт, як бізнес-школа Sea-Wee не тільки допомагає, а й сильно надихає до нових звершень!
Нагадаємо, що бізнес-школа Sea-Wee - один із напрямків проєкту «Своєчасна та належна допомога та підтримка населенню, яке постраждало від війни», який Жіночий консорціум України реалізує у Київській та Чернігівській областях і місті Києві. Цей напрямок передбачає підтримку жінок, що втратили малий бізнес чи роботу через війну. Загалом проєкт спрямований на виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошову допомогу та психологічну підтримку, підтримку віддалених громад та ін.
Джерело: Жіночий консорціум України 21 грудня 2023