Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Влада Ірану знову заборонила жінкам дивитися волейбольні матчі

Іранських активістів обурила відмова уряду від раніше ухваленого рішення дозволити жінкам бути присутніми на стадіоні під час волейбольному матчі між командами Ірану і США. Хоча повідомлялося, що іранська спортивна федерація дозволить деяким жінкам - здебільшого членам родин гравців - відвідати змагання минулої п'ятниці, та через тиск радикалів дозвіл було відкликано, повідомляє The Independent.

Обмеження, накладені іранським законом про заборону відвідувань жінками "чоловічих" змагань, були ослаблені після резонансний скандал з вироком британці іранського походження Гончех Гавамі, заарештованої в Тегерані за спробу відвідати волейбольний матч, і протестів борців за права жінок.

Проте минулого тижня іранська радикальне угруповання "Ансар-е-Хезболла" ("Сподвижники партії Аллаха") поширило по Тегерану листівки, в яких попередило, що проллється кров, якщо "повії" (так були названі потенційні порушниці закону) будуть присутні на стадіоні.

Віце-президент Ірану у справах жінок та сім'ї Шахіндохт Молаверді у своєму Facebook написала, що уряд поважає погляди релігійних лідерів і водночас намагається відповісти на "законні вимоги іншого прошарку суспільства". За її словами, наразі питання про зняття заборони на відвідування жінками спортивних змагань залишається відкритим.

Матчі з волейболу чоловічих збірних Ірану і США відбулися в Тегерані 19 і 21 червня. Перший матч, що пройшов у п'ятницю, завершився перемогою місцевої команди з рахунком 3:0, повідомляє Sovsport.ru. Напередодні іранці повторно обіграли американців в матчі Світової ліги з рахунком 3:0 (25:20, 25:21, 25:19). Незважаючи на поразку, збірна США і далі очолює групу B з результатом 17 очок. Команда Ірану - на третьому місці (13 очок).

Нагадаємо, в жовтні 2014 року 25-річну британку іранського походження Гончех Гавамі засудили до одного року в'язниці через порушення нею закону про заборону відвідувань жінками "чоловічих" змагань. Втім, офіційно в провину дівчині ставили "пропаганду проти чинної влади" і "зв'язок з опозицією".

Арешт і вирок Гончех Гавамі обурив світову громадськість - тисячі людей підписали петицію з вимогою звільнити дівчину. Сама засуджена двічі оголошувала голодування, перебуваючи в одиночній камері в'язниці Евін у Тегерані. У березні 2015 року з Гавамі зняли всі звинувачення. Однак її зобов'язали виплатити близько трьох тисяч доларів, заборонивши покидати Іран протягом двох років.

Раніше іранським жінкам заборонили вивчати "високі матерії", щоб підвищити народжуваність.
 


Джерело: NEWSru.ua 23 червня 2015


Тегиправа жінок,   Іран

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.