Вивчаємо навчальні потреби з питань ГЗН!

Фахівчині проєкту «Підвищення стійкості в кризових ситуаціях шляхом комплексного запобігання та реагування на ГЗН» провели три інтерв’ю з представницями Служби у справах дітей і сім’ї Київської обласної державної адміністрації та Київського міського центру соціальних служб. Саме за їхнім індивідуальним запитом буде сформовано та проведено тренінг з питань запобігання та реагування на ГЗН.
Учасниці інтерв’ю зауважили, що на тепер проблема ГЗН є дуже суттєвою в регіоні, ситуація погіршилась з початком повномасштабного вторгнення. Поглибило проблему й те, що область прийняла велику кількість ВПО, а також те, що мобілізували поліцейських, які діяли за програмою реагування на випадки ГЗН у територіальних громадах області. У багатьох громадах сьогодні немає таких поліцейських - вони на фронті.
Усі опитані наголосили, що в наш непростий час потрібне підвищення кваліфікації фахівців для ефективної роботи за окремими напрямками. І тут важливо, щоб відбувалося комплексне і системне навчання фахівців щодо реагування на ГЗН згідно міжнародних стандартів. Нині організації працюють над тим, щоб налагодити таке навчання як усіх районних команд, так і окремих служб/ підрозділів.
Запитали ми і про ситуації, в яких складно було допомогти постраждалим від ГЗН або запобігти йому. За словами фахівчинь, на перешкоді стає відсутність ефективного механізму перенаправлення постраждалих до іншої організації / установи; відсутність ефективної комунікації між ланками організації / установи; недостатність довіри постраждалих до організації / установи; відсутність матеріальних ресурсів для реагування тощо. Опитані зауважили, що є необхідність у координації дій усіх фахівців у кожному з районів міста Києва та області - злагодженість команди. Потрібні інформаційні кампанії для збільшення довіри постраждалих до відповідних служб. Фахівчині окреслили питання, які потребують детального пропрацювання на тренінгу: сучасні підходи до реагування та запобігання ГЗН; організація місць для тимчасового перебування та захисту постраждалих від ГЗН та вразливих верств населення; організація співпраці між ланками попередження та реагування на ГЗН; прозорість і підзвітність організацій, що займаються запобіганням та реагуванням на ГЗН; екстрені заходи реагування на ГЗН; реагування у надзвичайних ситуаціях; програми для кривдників.
Щодо слухачів тренінгу, то як зауважили опитані, це мають бути представники різних підрозділів у кожному районі міста Києва та області, відповідальні за реагування на ГЗН, ті, хто найбільше потребує знань і навичок серед фахівців різних сфер До тренінгу долучаться близько сотні представників соціальних служб, центрів у справах сім'ї та жінок, соціального обслуговування, сім’ї, управління соціального захисту населення, поліції, підрозділ протидії домашньому насильству, служб у справах дітей та сім'ї, департаментів соціальної та ветеранської політики, медичних закладів, управління освіти, громадських організацій, шелтерів, хабів, безпечних просторів для жінок і дівчат, притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги та інших організацій, які здійснюють важливу діяльність із запобігання та реагування на гендерно зумовлене насильство..
Проєкт «Підвищення стійкості в кризових ситуаціях шляхом комплексного запобігання та реагування на ГЗН» реалізується ВГО «Жіночий консорціум України» у партнерстві та за підтримки Norwegian People’s Aid (NPA).
Джерело: Жіночий консорціум України 08 серпня 2024