Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Виставку про українських жінок-вчених "Наука – це вона" презентували в США

4 листопада у Генеральному консульстві України в Сан-Франциско презентували художньо-просвітницьку виставку "Наука — це вона", що розповідає про дванадцять видатних вітчизняних жінок-вчених та надихає дівчат обирати шлях науковиць.

Мета проєкту — виправити несправедливе применшення внеску жінок у розвиток світової науки та заохотити дівчат ставати вченими, надаючи успішні приклади для наслідування.

Так, дванадцятьма героїнями виставки стали біологині, математикині, фізикині та вчені інших галузей науки. Основа виставки — колекція стилізованих портретів науковиць. Їх створили провідні українські ілюстратори, серед яких Сергій Майдуков, автор ілюстрацій для LA Times, New York Times, Wall Street Journal та інших американських видань.

Представники Генерального консульства України в Сан-Франциско підкреслили актуальність проєкту для світової спільноти:

"Просування ґендерної рівності у науці — це дуже важлива справа для будь-якої країни світу. Вже давно доведено, що ґендерна збалансованість у будь-якій сфері призводить до її розквіту. А рольові моделі — найкращий спосіб підбадьорити молодь", — наголосив генеральний консул України у Сан-Франциско Дмитро Кушнерук.

Особливістю виставки стали підписи для картин. Це есе про кожну героїню виставки, які перемогли у всеукраїнському конкурсі серед дівчат віком від 14 до 21 року.

"Америка завжди була і залишається однією з країн, що найактивніше пропагує ґендерну рівність. А також країною, що знає історії, в яких жінку-вчену довгий час несправедливо не визнавали. Наприклад, історію Міріам Менкін. Ця вчена зробила переворот у репродуктивній медицині, вперше здійснивши штучне запліднення, проте довгий час цю заслугу приписували виключно її керівнику Джону Року", — зазначив ініціатор "Наука — це вона", засновник технологічної компанії Roosh, Сергій Токарєв.

Відкриття виставки відбулося в рамках урочистого прийому з нагоди 30-річчя Незалежності України.

Проєкт "Наука — це вона" реалізується благодійною освітньою ініціативою STEM is FEM за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та ООН Жінки в Україні в рамках глобальної кампанії ООН "Покоління Рівності".


Джерело: suspilne.media 11 листопада 2021


Тегигендерна рівність,   права жінок,   жінки в науці

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.