Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Верховний суд України сказав своє «ні» дискримінації жінок-матерів роботодавцями

4 липня 2012 року Верховним Судом України розглянуто справу за позовом Сергієнко І.В. до ТОВ «Фрі Медіа України ГМБХ» про поновлення умов оплати праці. Справа розглядалася за зверненням Сергієнко І. В., яка не погодилася з рішеннями судів першої, апеляційної та касаційної інстанції, вважаючи їх дискримінаційними по своїй суті та незаконними.

По результатам розгляду Верховним Судом України всі попередні рішення по справі (Рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 28.07.2011р. (Судя: Голік Н.О.), ухвалу Апеляційного суду м.Києва (Головуюча суддя: Лапчевська О.ф.), ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.12.2011 року (Суддя: Мостова Г.І.) визнано незаконними та такими, що не ґрунтуються на вимогах матеріального права. Верховним Судом України справу повернуто на новий розгляд до суду касаційної інстанції.
Остаточне рішення по справі має прийняти Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Дата розгляду справи ще не призначена.

Як повідомлялося раніше Сергієнко І.В. є юристом ТОВ «Фрі Медіа Україна ГМБХ», матір’ю двох маленьких дітей, самотужки утримує родину. Повернувшись наприкінці 2010 року з декретної відпустки достроково одразу отримала пропозицію від роботодавця звільнитися за власним бажанням. З метою «переконати» жінку звільнитися її декілька годин після закінчення робочого дня тримали в офісі, здійснюючи значний тиск та не віддаючи верхній одяг, взуття, сумку з грошима. А коли «переконати» не змогли знизили заробітну плату у 10 разів до 1000,00 гривень. В суді Відповідач пояснив, що у такий спосіб розпочав боротьбу з фінансовою кризою та назвав зниження заробітної плати єдиній фактично працюючій у компанії матері двох дітей у віці до 3-х років найефективнішим способом подалання кризи на підприємстві.

Коментуючи рішення Верховного Суду України, Сергієнко І.В. зазначає: «Я дійсно вдячна Суддям Верховного Суду України за виявлену об’єктивність та неупередженість при розгляді моєї справи. Адже, на мою думку, у своїй професійній діяльності суди вищої інстанції часто виявляють «судівську солідарність» замість об’єктивності та неупередженості і це не сприяє досягненню мети правосуддя - відновленню справедливості. Прийняте Верховним Судом України Рішення є надзвичайно важливим не лише для мене і моєї родини, але й для дуже багатьох жінок – матерів України, які мають отримати надію на те, що боротися з дискримінацією варто і справедливості можна досягти на рівні національних судів. Я з нетерпінням чекаю на рішення по моїй справі Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справі і щиро сподіваюсь, що воно буде справедливим, обґрунтованим та законним».

 


Джерело: WCU 01 серпня 2012


Тегигендерна рівність,   народжуваність,   гендерна нерівність,   права жінок,   кар'єра жінки

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.