Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Відкритий лист ЖКУ

 Відкритий лист Міністерству молоді та спорту України,

Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини

щодо заходу для всієї сімʼї – «Тато, мама, я - активна сім'я»

Згідно оголошення на веб-сторінці Державної установи «Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» за підтримки Міністерства молоді та спорту України, 1 червня 2024 р. відбудеться фізкультурно-оздоровчий захід «Тато, мама, я - активна сім'я»  (https://ticketme.org/events/2155?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR0y8XniCaiXV6TdPBjzZ8x1RwtdZZJgB8SwYH-Knx3eZSMIAdBMxCkzlFQ_aem_ARXlXxQTaM2iekTdo3oRco_ZG3r9lcwA_ADkZ9o52F8qsJ-69i5t3yLSN1vMdP-_uwBpEqLtlNyeCHlwcMW9ziBK). Як зазначається у критеріях відбору, участь у заході можуть взяти: тато, мама, дитина віком від 7 до 12 років.

Звертаємо вашу увагу на дискримінаційний характер зазначених вище критеріїв участі,   зокрема державними установами в країні, яка позиціонує себе як демократична і така, що найвищою цінністю визнає права людини, права дитини.

Проведення заходів, які виключають участь дітей і осіб, які не підпадають під штучно звужений склад сім’ї (окрім як тато і мама), суперечать Сімейному кодексу України, ст. 3, згідно якої «…сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки»[1]. Крім того, визначені критерії участі суперечать Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», оскільки виключення інших дітей, які не мають мами / тата, з участі у зазначеному заході є дискримінацією за ознакою сімейного стану[2].  

Проведення подібних заходів суперечить принципам інклюзії. У даному випадку діти, батьки / матері яких перебувають на фронті, загинули внаслідок війни та/або за інших обставин, не перебувають наразі з дитиною з будь-яких інших причин, за формальними ознаками не можуть брати участь у заході «Тато, мама, я - активна сім'я».

Кошти державного бюджету не мають використовуватись на формування, посилення та закріплення почуття меншовартості, соціальної ізоляції, обмеження у самореалізації дитини, яка на даний час чи взагалі не має мами та/або тата.  

Подібні конкурси з подання Міністерства молоді та спорту проходять Україною і в регіонах, що додає цій практиці порушення прав дитини в масштабах країни. Закликаємо відмовитись від практики проведення конкурсів, що сегрегують дітей за ознакою наявності у них мами і тата, оскільки це ставить під сумнів дотримання в Україні політики забезпечення інклюзії, рівних прав та можливостей для кожної дитини.



[1] https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14#Text

[2] https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5207-17#Text


Джерело: Жіночий консорціум України 31 травня 2024


ТегиУкраїна,   ЖКУ,   лист

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.