Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Відкрита заява Жіночого консорціуму України щодо публічної образи Катерини Левченко секретарем РНБО Олександром Турчиновим

Ми, команда громадських організацій мережі Жіночого консорціуму України, вкрай обурені заявою секретаря РНБО Олександра Турчинова із образами на адресу урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко, а також його непоінформованістю про ті загрози, про які говорить пані Катерина.

Під час другого Українського Жіночого Конгресу, що відбувся 7-8 грудня у Києві, за участю Президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра України Володимира Гроймана, Надзвичайних і Уповноважених Послів США, Великобританії, Швеції, Іспанії, Португалії, дипломатів, урядовців, політиків багатьох країн, міжнародних експертів наголошувалось, що гендерна політика як політика рівних прав та можливостей жінок і чоловіків є невід’ємною складовою демократичного розвитку нашої країни і її європейської та євроатлантичної інтеграції.

Наголошуємо, що політика рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, тобто гендерна політика, є державною політикою України. Вважаємо за необхідне нагадати, що досягнення гендерної рівності – одне із міжнародних зобов’язань України.

Водночас відзначаємо активний спротив розвитку політиці гендерної рівності в Україні. Ми, громадські організації, що просувають ідеї гендерної рівності та захисту прав людини, уже не перший рік фіксуємо саме агресивну поведінку малозрозумілих «захисників традицій». Протидія гендерній політиці значна, вважаємо, що організований псевдорух «захист традиційних сімейних цінностей» інспірує в Україну Росія, яка не є правовою державою, не підписала Стамбульську Конвенцію і захищає насильників не лише у своїй країні, а й в усьому світі. Лише країна-агресор може підтримувати рухи, які стоять на захисті насильників і ґвалтівників.

Наголошуємо! Жодна громадська організація в Україні не посягає на інституції традиційної сім’ї. А у діяльності малозрозумілих «захисників сімейних цінностей» ми дійсно вбачаємо загрозу національній безпеці держави. Головне завдання РНБО та її очільника Олександра Турчинова протистояти загрозам і викликам для нашої країни, а не їх захищати.

Вважаємо:
випад Олександра Турчинова проти Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко агресивним виявом й протидією державній політиці України, урядовим ініціативам, діяльності громадських організацій, які впроваджують рівні права і можливості жінок і чоловіків,

ВИМАГАЄМО публічних вибачень перед пані Катериною Левченко і усіма жінками та чоловіками, які поважають себе, інших та прагнуть демократичного розвитку і процвітання нашої рідної країни.

12.12.2018 р.

Всеукраїнська організація «Жіночий Консорціум України»

Український Жіночий Фонд

Центр інформації про права людини

Всеукраїнська мережа «Жіночий Консорціум України»:

Вінницька громадська організація «Пані Всесвіт»
Вінницька міська ГО "Міжнаціональне жіноче об'єднання «Захист»
Волинська обласна громадська організація «Ґендерний центр»
Обласне громадське об’єднання «Волинські перспективи»
ДОГО "Промінь"
Донецька обласна Ліга ділових і професійних жінок
ЖОМГО «Паритет»
Neeka Регіон Карпат
Запорізький фонд «Єдність за майбутнє»
Громадський центр «Ділові ініціативи»
ВГО «Київська школа рівних можливостей»
ВГО «Жіночий консорціум України»
Громадська жіноча організація «Надія»
Макарівська районна жіноча організація "Берегиня"
Славутицька міська громадська організація «Центр розвитку громади»
Гендерний центр «КОЛО»
ГО «Центр «Жіночі перспективи»
Агенція розвитку підприємництва жінок та молоді
Миколаївський фонд "Любисток"
Первомайська МГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр «Ольвія»
Миколаївський обласний благодійний фонд "Нове сторіччя"
Громадський рух «Віра, Надія, Любов»
Молодіжна організація «ДЮО КРОК»
Полтавська Філія Суспільної служби України
Центр підтримки громадських ініціатив «ЧАЙКА»
ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини»
ХОГО «Харківський обласний гендерний ресурсний центр» Гендерний музей.
Херсонський обласний центр «Успішна жінка»
Городоцька районна ГО «Перлина»
Подільський центр «Ґендерна рада»
ГО "Молода Черкащина"
Чернігівська Ліга ділових і професійних жінок
ГО «Асоціація демократичного розвитку»
Чернігівська обласна організація спілки жінок України

 


Джерело: ЖКУ 12 грудня 2018


Тегигендерна рівність,   права жінок,   дискримінація жінок,   Олександр Турчинов,   Катерина Левченко

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок