Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Відбувся вебінар у рамках бізнес-школи Sea-Wee

 Навчання у нашій бізнес-школі і далі триває. Цього тижня, відбувся вебінар «Реєстрація і монетизація (ліцензування) прав на об’єкти інтелектуальної власності». Вебінар відбувся онлайн, загалом доєдналося 40 учасниць. Нагадаємо, що школа – це один із напрямків роботи проєкту «Своєчасна та належна допомога та підтримка населенню, яке постраждало від війни». 

 
Спікером виступив патентний повірений України Ігор Шевченко, який має чималий досвід у цих питаннях. Загалом захист інтелектуальної власності є дуже важливим аспектом ведення бізнесу, тож кожен, хто має власну справу має подбати про охорону власних активів. Адже це питання охоплює не лише захист власного бізнесу (ідеї) та своїх прав на них, а ще й монетизацію прав та імідж. На цьому докладно зупинився спікер, зокрема, озвучив причини, чому потрібно реєструвати право на об’єкти інтелектуальної власності. І навів приклад США, де інтелектуальна власність становить 38% ВВП. Звісно, наші економіки не порівняти, але чому б українцям не почати змінювати власні підходи і ставати більш обізнаними щодо захисту своїх винаходів, торговельних марок та промислових зразків. До речі, ці питання пан Шевченко теж детально пояснив і розмежував. Бо ідеї наших слухачок вкрай різні, тож можна легко помилитися, права на що саме треба реєструвати. Окремо зупинилися на таких поняттях, як торговельна марка, винахід/корисна модель та промисловий зразок. Розглянули зразки свідоцтв, особливості дії патенту на різні види інтелектуальної власності. 
 
Не оминули на вебінарі і питання об’єктів авторського права, які це майнові та немайнові на них права, у чому особливості їхньої реєстрації. Цінними була та кількість випадків, які наводив спікер, адже йшлося про знайомі всім бізнеси. Цікаво було почути, що всі вони так чи так стикаються з захистом своєї інтелектуальної власності. Навів пан Шевченко і приклади патентування під час війни, серед іншого йшлося про електровелосипеди. 
 
Зустріч вийшла інформативною, корисною і насиченою, порушені питання справді складні і багатоаспектні, тож домовилися, що в разі потреби слухачки контактуватимуть із паном Шевченком, на що він люб’язно погодився.
Проєкт «Своєчасна та належна допомога та підтримка населенню, яке постраждало від війни» Жіночий консорціум України реалізує у Чернігівській та Київській областях, а також у місті Києві. Він має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога та психологічна підтримка, підтримка віддалених громад, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес, працевлаштування жінок ВПО та тих, хто втратив роботу через війну.
 

Джерело: Жіночий консорціум України 14 серпня 2024


Тегижінки,   навчання,   Україна,   Жінки,   бізнес-школа,   вебінар,   Навчання

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.