Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Відбувся перший тренінг у рамках проєкту щодо запобігання жінок та дівчат від гендерно зумовленого насильства

 Ситуації збройного конфлікту, період постконфліктного врегулювання та випадки вимушеного переселення можуть посилювати масштаби та інтенсивність уже наявних форм насильства, а також призводити до появи його нових форм. Саме через це в Україні запобігання гендерно зумовленого насильства (ГЗН), пом’якшення його наслідків та реагування на нього в контексті гуманітарної діяльності вважають життєво необхідними заходами.

Гуманітарні організації несуть етичну відповідальність за запобігання ГЗН та реагування на нього. Ефективна та відповідальна розробка і реалізація програм запобігання та протидії ГЗН має передбачати врахування перетину багатоманітних форм структурного пригнічення, дискримінації та нерівності, якої зазнають жінки/чоловіки, дівчата/хлопці.

Ті, хто працює у сфері ГЗН, мають знати 16 мінімальних стандартів запобігання та реагування на ГЗН у надзвичайних ситуаціях. Що означають ці мінімальні стандарти? Це ті найменші вимоги до програм із запобігання ГЗН та реагування на нього, що мають «належну якість», враховують найкращу практику та дотримують принципу «не нашкодь». І ці мінімальні стандарти є універсальними, їх застосовують в усіх гуманітарних ситуаціях.

І серед них виділяють три основоположні стандарти:

1. Керівні принципи щодо ГЗН: усі аспекти розробки і реалізації програм у сфері ГЗН орієнтовані на постраждалих, щоб забезпечити та підтримувати конфіденційність, безпеку, недискримінацію і повагу до вибору, прав та гідності жінок і дівчат, зокрема постраждалих від ГЗН.

2. Участь та розширення можливостей жінок та дівчат: Жінки та дівчата залучені як активні партнерки до здійснення впливу на гуманітарний сектор для запобігання ГЗН та забезпечення доступу постраждалих до якісних послуг.

3. Турбота про персонал та його підтримка: Персонал, який працює у сфері ГЗН, навчений та володіє ключовими компетенціями; здійснюються заходи щодо сприяння безпеці та добробуту залучених фахівців/фахівчинь.

Ці всі важливі питання були розглянуті на тренінгу "Попередження, запобігання гендерно зумовленого насильства", який 8-9 грудня 2022 р. провела команда «Жіночого Консорціуму України». Він відбувся рамках проєкту «Розбудова потенціалу жіночих організацій для запобігання та захисту жінок та дівчат від гендерного зумовленого насильства» за підтримки International Medical Corps та фінансування USAID


Джерело: Жіночий консорціум України 14 грудня 2022


Тегижінки,   тренінг,   дівчата,   Жінки,   онлайн,   гендерно зумовлене насильство

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми