Відбувся моніторинговий візит у Димерську та Поліську громади на Київщині
У межах проєкту «Своєчасна та відповідна підтримка і допомога населенню, яке постраждало від війни» відбулась моніторингова поїздка до Димера та Красятичі (центр Поліської громади) на Київщині. Цього разу до команди долучились партнери, спільно з якими Жіночий консорціум України реалізує цей проєкт.
Головна мета поїздки – з`ясувати які найбільші потреби є у громад на сьогодні і яка допомога може підтримати людей у важкий час війни.
Голова Димерської селищної територіальної громади Володимир Підкурганний розповів моніторинговій групі про роботу місцевої влади у сфері соціального та безпекового захисту людей і акцентував увагу на низці потреб, зокрема, про необхідність облаштування більшої кількості укриттів.
Окрім іншого він розповів про те, що в Димері скоро запрацює центр тимчасового перебування осіб, що постраждали від сімейного насильства. І не просто розповів, а показав щойно відремонтоване приміщення, куди уже почали завозити меблі.
Моніторингова група також поспілкувалась з активістками громади щодо ідеї облаштування центрального парку. Жінки, мешканці громади, наразі працюють над ідею, як зробити парк більш привабливим, з тим щоб це стало справжнім місцем відпочинку для його відвідувачів.
Наступною адресою візиту була Поліська громада, а саме її адміністративний центр - селище Красятичі. Це особлива територія, адже місцевы жителі постраждали не тільки від війни та окупації, а й від аварії на Чорнобильській АЕС, наслідки якої досі відчутні у різних сферах життя.
Як розповіла селищна голова Олена Гаращенко, багато місцевих жителів страждають від онкозахворювань, при цьому якщо до повномасштабного вторгнення спостерігали зменшення кількості хворих, то після деокупації стався сплеск виявлених онкодіагнозів, який пов`язують із сильним психологічним стресом у людей. Також вона розповіла про потребу більшої кількості укриттів, генераторів та низку інших проблем, причиною яких є винятково війна, яка не припиняється.
Важливо зазначити, що обидві громади давно співпрацюють з проєктом, жителі цих громад із соціально незахищених груп (люди з інвалідністю, багатодітні, ВПО та ін.) уже отримали матеріальну допомогу та психологічну підтримку в межах проєкту.
Коментуючи результати візиту, партнери відзначили важливість постійної роботи ЖКУ з сільськими громадами, прямі контакти і з адміністраціями, і з жителями. Адже тільки так можна дізнатися про насущні потреби людей навіть у маленьких селах. Також за висновками партнерів, очевидна недостатня присутність міжнародних місій у віддалених населених пунктах, де люди потребують допомоги, і зазначили, що працюватимуть над тим, щоб привернути увагу до цієї проблеми інших міжнародних організацій.
Нагадаємо, проєкт «Своєчасна та відповідна підтримка і допомога населенню, яке постраждало від війни» Жіночий консорціум України реалізує у Чернігівській та Київській областях, а також у місті Києві. Проєкт має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни зіткнулися ВПО, місцеві жителі та громади, грошову допомогу та психологічну підтримку, підтримку віддалених громад, соціально-економічну підтримку жінок, які втратили малий бізнес.
Джерело: Жіночий консорціум України 21 вересня 2023